Kudüs, Filistin’in başkentidir

Yayınlama: 12.10.2023
27
A+
A-

Kudüs bütün Müslümanların kalbi olmalıdır. İnsan kalbi olmadan yaşayamaz. Biz Müslümanlar da kalbimiz yani Kudüsümüz olmadan yaşayamayız.

Kudüs bugün işgalci siyonist israil yüzünden ağlıyor. Müslümanlar Mescid-i Aksa’da özgürce ibadet yapamıyor. yahudi fanatiklerinin ve israil polisinin sık sık pis ayakkabılarıyla girdiği, ibadet edenlere eziyet ettiği yer oldu Aksa; ve buna ne Dünya ne de İslam devletleri ses çıkarmıyor, bu işgal girişimlerini engellemiyor.

israille anlaşmalar yapan Arap devletleri de ihanet etti Filistin’e.

Şimdi daha çok Müslüman kanı dökmesi için amerika israile silah veriyor. Peki İslam ülkeleri Gazze’lileri korumak, güvenliklerini sağlamak için ne yapıyor?

Böyle bir zamanda farz olmayan ÜMRE’ye giden dindarlar, Gazze’deki kardeşlerimiz için kaç para yardım gönderdi?

İnsanın kalbi ağrıyorsa yüzü nasıl gülebilir ki. Kudüs te Allah için can veren kardeşlerimiz varken bizler hiç bir şey olmadan yaşayamayız. Kudüs kan ağlarken biz vurdumduymaz olamayız. Biz Müslüman değil miyiz?

Müslüman demek merhamet demek değil midir? Müslüman demek kardeşlerinin dertleriyle dertlenen demek değil midir?Efendimizin sancağı altında hak yolunda yürümek değil midir? Ey Müslümanlar kendimize gelelim!
Allah için evlatlarını bu yolda şehit veren annelerimize, babalarımıza destek olalım. Bedenen onların yanında olmazsak ta duamız la onların yanında olalım .Zalim İsrail’in oyununa ve zulmüne boyun eğmeyelim. Mallarını biz Müslümanlara satıp, bu parayla da  silah alıp kardeşlerimizi vuran İsrail’e destek olmayalım. Tavrımızı her zaman belli edelim.

Zulme dur demek için, haksızlığa dur demek için, mazlumların ölmesine engel olmak için Müslüman olmaya da gerek yok. Merhameti olan her insan zalimlere dur demesi gerekir. Ama Müslüman olan din kardeşine ve kutsal olan dini değerlerine daha çok sahip çıkmalı.
Ey müslüman!
Davandan asla vazgeçme. Biz bu yoldan vaz geçersek kim İslam alemine sahip çıkacak .Bizler efendimizin ümmetiyiz. Pes etmek, umutsuzluğa düşmek yok. Biz can verdiğimizde ölmeyiz. Ancak pes edersek ölürüz. Kudusümüze sahip çıkalım. Ben eminim ki içimizden bir Selehaddin Eyyubi, bir Fatih Sultan Mehmet, bir Abdülhamid Han çıkacak.

Rabia Sultan

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.