Filistin Mitinginde Fare Doğdu

Yayınlama: 28.10.2023
246
A+
A-

Günler öncesinden AKP’nin İstanbul’da düzenleyeceği mitingin duyuruları yapıldı. Tayyip Erdoğan’ın bu mitingde Gazze konusunda, israille ilişkiler noktasında ciddi açıklamalar yapması bekleniyordu. Lakin, dağ fare doğurdu.

2 milyona yakın kişinin toplandığı alandan beklediğimiz adımlar maalesef atılmadı.

Her vakit söylenen şeyler tekrarlandı, israilin öldürmeyi iyi bildiği vurgulandı.

Tek kayda değer şey bence “israilin savaş suçlusu sayılması”na yönelik girişimde bulunacağız kısmıydı. O da daha adım atılmamış, atmayı düşünüyorlarmış.

 

EVLADIM SORUYOR

Küçük evladım yazılarımı okur, neler yapmamız gerektiği hususundaki tavsiyelerimi de biliyor.

Bana hep soruyordu “Kürecik üssünü neden kapatmıyoruz baba? israil mallarını neden yasaklamıyor devletimiz baba?” ve benzeri makul mantıklı sorular…

Az önce Tayyip bey’i benimle birlikte dinleyen yavrum bana sordu aynı şeyleri. Neden ciddi bir tavır sergilemediğimizi, neden sık sık şiirler okuduğunu, neden abd hakkında gönderdiği gemilerden, silahlardan bahsetmediğini….

 

İçimden dedim ki “çocuk bile bu konuşmanın yaptırım gücü olmayan, adeta sızlanıştan öteye geçmeyen, çaresiz umutsuz bir konuşma olduğunu anladı”

Bir ara “bir gece ansızın” diye başladı Tayyip bey lakin, yandaş medyanın manşet aldatması yaptığının tersine “Gazze’ye gelebiliriz” diye noktalamadı!..

 

AK Partili kardeşlerim tespitlerime gücenmesinler, şayet aptal değilsem benim bu konuşmadan anladığım şey bu.

 

Şunu düşünebiliriz belki:

abd gelmiş deniz filolarıyla, israile karşı hareket edeni düşman ilan ederim… yani, saldırırım! demiş. Nasıl abd ile savaşacağız? Ya abd gemileriyle saldırırsa Suriye’deki askeri birliklerimize? Araplar bir şey yapmazken, biz mi vuracağız israili? falan filan…

 

Türkiye’nin gücünün neye yetebileceğini biz avam halk değil, devleti yönetenler elllerindeki raporlarla daha iyi bilirler. Buna bir şey diyemem. Boş efelik yapıp abd ile savaşalım da diyemem.

 

Lakin, yapma insiyatifiniz olan bazı şeyleri de yapmıyorsanız eleştiririm. Mesela, Malatya’daki israil’in İran’dan gelebilecek bir saldırıyı haber almak için kurulmuş Kürecik nato üssünün neden kapatılmasına karar vermediğinizi ve bunu az önceki mitingde açıklamadığınızı eleştirebilirim.

F 16’ları almaktan vazgeçtiğinizi açıklamanızı bekleyebilirim.

 

abd VE nato BİZİ KAYBETMEKTEN KORKMUYOR!

Siz ki, Kürecik üssü’nü kapatsanız ve F 16 yerine rus ya da çin uçakları alacağınızı ilan etseniz, belki kaz kafalı kovboy amerika da, nato da anlayacak sizin ellerinizden gitme pozisyonuna geçtiğinizi ve sözünüzü dinlemeye, israil’i desteklemekten vazgeçmeye başlayacaklar.

abd ve nato’ya karşı bazı konularda karşı çıkmanızdan bir şey anlamadıkları kesin bu man kafalıların.

 

GÖZE ALABİLİRLER Mİ?

Türkiye’yi kaybetmeyi göze alabilir mi nato ve abd?

Tabii ki hayır!

Çoğumuz farkında değiliz ama Türkiye’nin bulunduğu coğrafi önem gerçekten çok büyük.

Hem karasal olarak hem de deniz kara suları hakları ve egemenliği olarak çok kritik bir konuma sahibiz.

 

15 TEMMUZ

Fetö terör örgütü militanları teröristler için “İDAM İSTERİZ” diye bağırdığımızda Sayın Devlet Başkanımız Tayyip Erdoğan “orası kolay, meclis karar alsın getirsin önüme imzalarım” diyordu. Sonra ne oldu? MHP kesin destek vereceği halde, sırf AKP’li vekillerin sayısı bile İdam Yasasının geçmesine yeterli iken bir türlü meclise getirilmedi AKP tarafından bu yasa. Ve, Tayyip bey çıkarın meclisten yasayı demedi herhalde yada dedi de kendi milletvekilleri dinlemedi sözünü.

 

Kuru laflara, bilindik aynı sözlerin tekrarına karnımız tok.

Üzüldüm. aslında tahmin ediyordum ama bir umut ciddi bir hamle olur mu diye de bekliyordum, yine hayal kırıklığı yaşadım.

İbrahim Tamer 28.10.2023

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 4 Yorum
 1. İlhami gümüş dedi ki:

  Değerli abim , İktidar acziyet ve şikayet makamı değil icraat makamı.
  Mitingi muhalefet yapsın millet senden aksiyon bekliyor.
  22 yıldır kuru gürültü yapıyor ,onu bende yapıyorum.
  İsrail ile İlişkileri dahi bozmak istemiyor , büyükelçiyi kovamıyor daha bizde dünya lideri diyoruz.

  Kalemine kuvvet, Yazılarını kısa ve öz sosyal medya hesaplarından da yayınla abi.

 2. Eyüp Demir dedi ki:

  Dostum yazar üstadım herzaman olduğu gibi körler sağırlar birbirini ağırlar hep bu nakarat …..
  Bıktım artık……
  Yoruldum artık……
  Selam ve dua ile

 3. Hakan kendirli dedi ki:

  Kalemine sağlık ama çok lafta var eksik lafta var 100 sene önce o toprakları veren beton altındaki insaların hatalarını biz ödüyoruz !

 4. Mehmed Ergün Tumpçu dedi ki:

  Şimdi senide dış güçlerin adamı, fetocu yada pkk yandaşı ilan ederler dostum. Hiç düşünmüyorlar neden bu parti kan kaybediyor diye. İç siyaset için laf üretmekten başka birşey yok. $ ve € aldı başını gidiyor. Faize hayır dendi şimdi her ay merkez arttırım yapıyor. Verecekleri 5000₺ yi bile beceremediler. Bende yanına ikinci dış güçlerin adamı oldum galiba…..