MHP’de Seçim ve Bahçeli’nin Yeni Planı

Yayınlama: 17.03.2024
222
A+
A-

MHP’de Seçim ve Bahçeli’nin Yeni Planı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 14. Olağan Büyük Kurultayı’nda 1295 oyun tamamını alarak Devlet Bahçeli tekrar Genel Başkan seçildi.

Devlet Bahçeli özellikle 15 temmuz abd menşeili darbe girişimi esnasında ve sonrasındaki partiler üstü vatansever tavrıyla hemen herkesi şaşırtmış ve Tayyip Erdoğan’a hemen her konuda şartsız destek vermiş, hatta bir çok hamlenin de ilk ortaya atanı olmuştu.
Konuşmasında muhalefeti eleştiren Bahçeli, “Türkiye üzerinde kumar oynayan muhalefet partileri, milletimizin mukavemet zırhı olan milli birlik hisarlarını yıkmak için adeta yarışıyorlar, dedi ve Tayyip Erdoğan’a da karşı çıkarak:
“Bu benim final seçimim.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “Buradan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a diyorum; ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın. Cumhur İttifakı olarak yanındayız.” diyerek bir kişinin 3. kez Cumhurbaşkanı seçilmemesine yönelik yasa üzerinde de yeni yasa planının olduğunu ima etti.

Ülkücüler olarak Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanlığı çıkışına karşı çıkmayacağız, bulunduğu mevki ve Devlet hakkında çok az kişinin vakıf olduğu bilgilere sahip biri olan sayın Devlet Bahçeli, Tayyip Erdoğan’ın 3.kez seçilmesini istiyorsa mutlaka iç ve dış dinamiklerde hassas durumların olduğu gerçeğiyle bunu söylüyordur. Şahsen bana kalsa “artık yeter, emekli hayatı yaşasın” derim, lakin yerine kimin geleceği ciddi bir sorun da teşkil edebilir.
Bölgemizde yukarımızda Ukrayna-Rusya savaşı, bir yanımızda Yunanistan’ın Ege’de 11 mil uygulama ve adalar politikasıyla her an bir çatışma çıkma ihtimali; doğumuzda İran ve Ermenistan üzerinden doğabilecek tehdit durumu, altımızda da Suriye, Irak, Filistin üzerinde devam eden ve Türkiye’nin de güvenliğini tehdit eden süre gelen savaşlar, çatışmalar… Devletin böyle bir dönemde abd’nin, ingiltere, fransa’nın desteklediği bir adaya teslim edilemeyeceği de aşikar.
Dedim ya, Devlet Bahçeli vatanımızın sigortasıdır ve böyle önemli meselelerde bir şey söylüyorsa dikkate almak gerekir.

Yerel seçimlere 2 haftadan az bir zaman kalmıştır, ben şahsen geçen seçim söylediklerimi tekrarlayacağım, MHP’nin oylarını çok daha yükselteceğine ve çok daha fazla belediye kazanacağına inanıyorum.
Bu kurultay vesilesiyle MHP lideri sayın Devlet Bahçeli’ye, Allah’tan sağlıklı, hayırlı, uzun ömürler diliyorum.
İbrahim Tamer 17.3.2024

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. Abdullah Birisi dedi ki:

    Bahçeli’nin değeri ilerde daha iyi anlaşılacak. Bazı ahmaklar gibi partisinin veya kendisinin çıkarını de değil ülke çıkarını öncelikle gözetiyor. Şu an, vatan millet deyip meydana çıkanların çoğu AKP + MHP fiili ittifakından çalıp, tırtıklayıp CHP + PKK ittifakına, abd’ye, israil’e , hıristiyan avrupaya çalıyor. Bu ahmaklar, vatansever inançlı insanların oylarını alıp çöpe atıyor ! Vatan millet düşmanlarına hizmet ediyor. Önce Vatan..

  2. Ayşe Tamer dedi ki:

    Sayın Bahçeli’nin tutumu bahsettiğiniz üzere ülkemiz için büyük önem arz etmektedir. Mühim olan Türkiye’nin bekasıdır ve bu minvalde MHP’nin AKP ile olan ittifakı gelecekte çok daha iyi anlaşılacaktır. Kalemize sağlık..