Maarif Vakfı Irak’ta İftar Programı Düzenledi

Maarif Vakfı Irak’ta İftar Programı Düzenledi
Yayınlama: 28.03.2024
26
A+
A-

Maarif Vakfı, Bağdat Maarif Okullarımızda iftar programı düzenlendi. Vakfın yönetim Kurulu Üyesi ve benim de Üsküdar Salacak deniz grubu arkadaşlarımdan Mustafa Çaltılı bey Türkiye’den vakıf adına programı organize etti.

Bağdat Büyükelçiliği Birinci Müsteşarı Özgür Yavuzer, Irak Eğitim Bakanlığı yetkilileri, pek çok paydaş kurum temsilcisi ve görevli personelimizin iştirakiyle program gerçekleştirildi.

Irak gerek Sünni gerekse Türk Dünyası için önem arz eden Osmanlı toprağı. Türkiye Irak’ın ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü korumasını abd ve siyonistler tarafından parçalanıp devletçikler kurulmasını engelleme açısından tek ciddi ehemmiyet gösteren devlet.

Irak’ta başta Kerkük ve Musul olmak üzere ciddi bir Türk nüfus var. Türk dış politikası gerek diplomatik, gerek askeri ve gerekse eğitim, kültür bakımından ciddi atılımlar yaptı son senelerde.

Maarif Vakfı, Dünya üzerinde 52 ülkede 467 okulu, 371 yurdu ve 1 üniversitesinde 50.000’den fazla öğrencisiyle Dünyanın en büyük eğitim kurumları arasındadır.

İbrahim Tamer

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.