Macaristan’a Türk Birliği Yardımı

Macaristan’a Türk Birliği Yardımı
Yayınlama: 22.08.2023
63
A+
A-

Türk Birliği Teşkilatı’nın gözlemci üyesi konumuna gelen, özellikle Macar Başbakanı Viktor Orban‘ın “Biz Türküz” açıklamaları ile Avrupayı sarsan Macaristan’a Türkiye’nin transit katkısıyla Azerbaycan’dan doğalgaz akışı sağlanacak.

Macaristan’ın uluslar arası politikalarda da Türkiye ile birlikte hareket etmesi… İsveç’in nato’ya alınmaması tavrımızı destekleyen tek ülke de Macaristan! Macarlar da İsveç’i istemiyor.

Son seçimde amerika’nın Macar Başbakanı’nı hükümeti devirme çalışmaları başarısızlıkla sonuçlandı; Viktor Orban büyük farkla 3. defa seçimi kazandı.

Türkiye ile Macaristan arasında hem ticari hem de askeri alanda çok sayıda iş birliği anlaşması imzalandı.

Macaristan’a ileri düzey geliştirdiğimiz silahları verirken, bu dost ülkenin, soydaşımız Macarların Türk olma ayrıcalığını hissetmesini sağlıyoruz.

Uzun süreden beri benzer politikayı aslen Türk olan ancak hristiyan olduktan sonra Türk düşmanı haline gelen Bulgarlara da uyguluyoruz. Şu an Bulgaristan’a da enerji konusunda büyük katkı sağlıyoruz.

Romanya ve Makedonya ile de yürüttüğümüz ciddi ekonomik ve politik girişimlerimiz artarak devam ediyor.

Yeni yüzyılın “Türk yüzyılı” olmasına yönelik çalışmalarımız inşaallah yakında çok daha verimli sonuçlar verecek.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.