Bay Kemal İstifa Etsin mi?

Yayınlama: 30.05.2023
50
A+
A-

Erdoğan’ın döne döne, evire çevire yendiği chp başkanı kemal kılıçdaroğlu’nun chp içinden de istifası istenmeye başlandı.

Erdoğan açısından büyük nimet olarak değerlendirebileceğimiz kılıçdaroğlu’nun Atatürk’ün partisi olarak söz edilen chp’den istifa etmesi sanırım en çok gerçek Atatürkçüleri sevindirecek.

Çünkü, vatanı bölmeye çalışan pkk’nın siyasi temsilcileriyle bile fütursuzca yol yürüyen, hatta bununla da yetinmeyerek pkk’nın ve siyasi kolunun söylemlerini seçim vaatleri arasına sokup savunan bir adam ile gerçek vatansever Atatürkçülerin anlaşabilmesi mümkün değil.

Zaten, göreve geldiği günden itibaren parti yönetimindeki gerçek Atatürkçü kadrolara da operasyon yaparak partiden ya ihraç etti ya da ayrılmalarını sağladı.

Emniyet güçlerine seri katil diyenleri koruyup kollayan, görevden almayan, pkk’nın ağzını kullanan milletvekillerine ses çıkarmayıp, üstüne üstlük tekrar milletvekili yapan bay kemal’in istifasının, ana muhalefet partisi başkanlığı gibi ciddiyet gerektiren bir görevi ifa etmeye uygun olmadığı anlaşıldığından, vatanseverler nezdinde ve ülkenin selameti açısından da doğru olacağı kanaatindeyiz.

 

Ülkenin ciddi, vatansever güçlü bir muhalefete ihtiyacı var. chp ana muhalefet partisi değil de, marjinal küçük bir parti olsaydı söylemleri belki fazla önemsenmezdi, lakin, aldığı oy ve konumu gereği devlet yönetiminin, iktidarın kritik alanlarda iç ve dış siyasetinde devlet menfaatlerini destekleyecek, yapıcı öneriler sunacak bir ana muhalefet gerekliliğini kemal kılıçdaroğlu ve ekibi tarafından yürütülemeyeceği açık bir gerçek. Biz vatansever ülkücüler olarak, insanların dini inanışına sataşmayan, İslam’a ve dindarlara müdahale etmeyen, memleket meselelerinde millî duruş sergileyen bir chp istiyoruz.

 

Muhalefet etmenin yıkmak, devirmek değil; iktidarın hatalı politikalarında münasip bir dille uyararak yanlıştan dönülmesini sağlayacak duruş ve öneriler sergilemek olduğunun bilinciyle hareket edecek, malum dış düşmanımız abd ve nato’nun Türkiye’ye baskı uygulayan sömürgeci ortaklarına karşı iktidarı ile muhalefetiyle güçlü duruş sergileyecek chp yönetimi ülke için çok büyük önem arz etmektedir.

Artık Türkiye Yüzyılı başlamıştır ve bu yüzyılda vatansever güçlü bir chp’ye de ihtiyacımız vardır. Gerçek Atatürkçü vatanseverlerin chp yönetimine geçmek için hareket etmesini bekliyoruz.

İbrahim Tamer

Kaynak: çamlıca vadisi

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. İlhami Gümüş dedi ki:

    Kılıçdaroğlunun istifa etmemesi mutluluğumuzu yarım bıraktı. 🙂

  2. Hayati kasap dedi ki:

    Kalemine saglik