Seçim Sonucunu EMEKLİLER Belirleyecek Sanırım

Yayınlama: 30.03.2024
78
A+
A-

Seçim Sonucunu EMEKLİLER Belirleyecek Sanırım

Çoğu AKP’li yada Cumhur İttifakı’na oy veren emekli seçmen önlenmeyen fiyat artışlarından, saçma vergilerden ve gerçek enflasyon oranında yükseltilmeyen emekli maaşlarından dolayı sıkıntılı ve sinirli.

Tayyip Erdoğan kimlere danışıyor bilemiyorum ama kendisi de, danışmanları da bu gerçeği görmekten aciz.
İşçi, memur, memur emeklisi herkese bir nebze rahatlamaları için maaş zamları yapıldıysa da 2024’ü emekli yılı ilan eden Tayyip Erdoğan emeklilere 10.000 liranın yeteceğine kanaat getirdi.
Bir ev kirasının bile 15-25 lira arasında olduğu gerçeğine bile gözlerini kapayan AKP şimdi 10 lira verdiği emekliden oy bekliyor.
Belki Başkanlık, milletvekilliği seçimi olsa yine bu insanlar gidip Cumhur İttifakı’na oy verir ama, yetkileri kanunlarla sınırlanmış, devlet kontrolünde olan yerel yönetimler BEKA SORUNU yaşatmaz.
Bunu Fatih Erbakan da söylemişti. Ve kendisinin 3 talebi yerine getirilmediği için ittifaktan çıkmıştı. Taleplerinden biri de emekliye alt sınırın 20.000 liraya yükseltilmesiydi.
20 lira ile bile geçinmek mümkün olmadığı halde Tayyip bey ve AKP’liler bu teklifi kabul etmedi.
Son hafta Fatih Erbakan üzerinden Yeniden Refah Partisi’ne adeta bölücülük yapıyorlarmışçasına yüklenildi. Kanaatimce oylarını % 5’ten % 8-10’lara yükselteceğini tahmin ettiğim Refah Partisi’nin seçmeni bu saldırı ve propagandalar altında partisine oy vermekten sarfı nazar eder ve oyları düşer mi merakla bekliyorum.

Şayet AKP seçimde başarısız olursa, bunun nedeninin ne olduğunu şimdiden söylemek istedim.
Anormal fiyat artışlarına caydırıcı ceza kesmeyen, hal yasasını bir türlü çıkarmayan, kira artışlarıyla kiracıları aç gözlü ev sahiplerinin oyuncağı haline getiren veee emekliye AÇLIK SINIRInın altında maaş veren AKP’nin, onca yaptığı olumlu şeylere rağmen oy oranı düşecektir kanaatindeyim, Ne ekersen onu biçersin, hayırlısı olsun

İbrahim Tamer 28.3.2024

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Suat dedi ki:

    Doğru bir tespit elinize emeğinize sağlık❤️