Bir Değeri Daha Kaybettik

Yayınlama: 17.05.2023
27
A+
A-

İbrahim Tamer: Bir Değeri  Daha Kaybettik

Nurettin Cerrahi Tekkesi’nin şeyhi Ömer Tuğrul İnançer Hocamız da ebedi aleme intikal etti.

83 yaşında olmasına rağmen içindeki iman ve azimle gürleyen sesiyle hafızamızda kalacak bir alimdi. Elhamdülillah bir çok sohbetinden istifade ettim. Vatansever duruşuyla, korkusuzca hataları yerden yere vuran üslubuyla dikkatleri üzerinde toplayan hocamızın bu mizacı müminler olarak bizlere gurur vermekte, en hüzünlü anımızda bile karamsarlık bulutlarını üstümüzden kaldırıyordu.

Alışıla gelmiş Müslümanların mizacına aykırı bir tavrı vardı Tuğrul hocamızın. Müslümanların ensesine vurunca ağızından lokmasını alacağını sanan İslam düşmanlarının içine korku verirdi hocamız.

Hazreti Ömer’in mizacına benzetirdim bu haliyle hocamızı ve hayranlık içinde dinlerdim.

Tuğrul İnançer sadece bir tarikat şeyhi değildi; aynı vakitte geniş tarih bilgisi de vardı ve bu bilgisini dinleyenlere de aktarırdı tatlı diliyle.

Her şeyin yaratıcısı, gerçek adalet sahibi ALLAH’ımızın ve Onun elçisi Peygamberimiz hazreti Muhammed’in aşığıydı. Rabbim ona cemalini görmeyi ve Peygamberimize komşu olmayı nasip etsin.

Ailesinin, dostlarının ve müminlerin başı sağ olsun.

5.9.2022

İbrahim Tamer

Kaynak: Trabzon haber merkezi

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.