Trabzonspor neyi ifade ediyor! Önemi ne?

Yayınlama: 17.05.2023
23
A+
A-

Trabzonspor’un Şampiyonluğu dün akşam resmen onaylandı. 9. şampiyonluğumuzu kazandık.

Trabzonspor’un Türk ve Dünya tarihinde önemi bilinmeyen bir yeri vardır. Trabzon, ezilen, hakları gasp edilen, hor görülen, aşağılanan insanların başkaldırışı, isyanıdır bu haksız, adaletsiz düzene!

Türkiye’de sadece 3 istanbul takımını (fenerbahçe, galatasaray, beşiktaş) destekler bürokrasi, medya ve futbol içi ve dışı bir çok kurum. İstanbul’un bu 3 takımını her sene şampiyon yaparlar, 2. yada 3. yaparlar. O adaletsiz sistemin ve bu sistemi savunucularının gözünde Türkiye’yi avrupa’da sadece bu 3 takım temsil etmelidir ve gerek şampiyonlar liginden, gerek ise uefa’dan daha çok para kazanıp, daha çok transfer yapma hakkı, daha çok büyüme hakkı bu 3 takımın olmalıdır, derler. Bu 3 istanbul kulübü sınırsız borçlanırlar ve devlet bile bunlara ceza vermez, bunları affeder, bunlara bedava sosyal tesis vs. arazileri verir. Medya radyo, televizyon kanalları ve gazeteler sadece bu 3 takımı konuşur.

Kirli pis bir düzen vardır Türkiye’de. 3 takım baş artisttir, diğer bütün takımlar figürandır bu oyunda. Anadolu’nun bütün kulüplerinin hakları gasp edilir, 3 takımla oynayan diğer takımlar hakemlerle yada başka yollarla sahada maçlarını kaybederler. Trabzonspor Türk futbol tarihine çıktığı ilk senelerde üst üste 8 şampiyonluk alırken hakemleri de yenerek istanbul’un 3 büyük takımının hegemonyasına son vermiştir. Lakin, o tarihten sonra istanbul takımlarımı sadece hakemlerle değil başka yollarla da korunmaya ve güçlendirilmeye başlandı. Buna rağmen 37 sene süresince şampiyonluğun en güçlü adayı oldu Trabzonspor ve tüm Türkiye’nin gözleri önünde şampiyonlukları çalındı, kupaları verilmedi, kulübümüz ve futbolcularımız haksız cezalara maruz bırakıldı.

Kısacası Trabzonspor sadece Trabzonluların değil, 3 büyüklerin haricindeki her Türk insanının gururu ve takımı oldu. Trabzonspor bu nedenle Trabzonluların değil, haksızlığa, adaletsizliğe karşı isyan eden bütün insanların takımıdır!.. Ve, artık Dünya’nın her ülkesindeki ezilen, mazlum, masum iyi insanların Trabzonspor’u tanıma vakti gelmiştir. Latin amerika kıtasından, Afrika’ya, Avrupa’dan Asya’ya bütün mazlum insanlara sesleniyorum: Trabzonspor’un internet sitesine girin ve Trabzonspor üyesi olmak istediğinizi kulübümüze yazın. Sizleri de aramızda görmek istiyoruz.

7.7.2022

İbrahim Tamer

Kaynak: Trabzon haber merkezi

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.