Putin’den Örnek Uygulama: Vatana İhanet Edene Böyle Yapılır!

Yayınlama: 25.08.2023
97
A+
A-

Seçimle gelmiş meşru Putin yönetimine karşı baş kaldıran terörist Wagner Teşkilatı’nın terörist başı prigojin, örgüt kurucusu, sağ kolu, generalleri…. topu birden ele geçirmeyi hedefledikleri Moskova semalarında uçakları düşürülerek öbür dünyaya postalandı.

 

Eline sağlık Putin. Vatana İhanet edenleri affetmeyeceğini söyledin ve gereğini yaptın!

 

Vatana ihanet edenleri tutuklayıp, ceza evlerinde beslemek, içeride ve dışarıdaki uzantılarıyla yeni darbe teşebbüslerinde bulunmalarına, ülkenin huzurunu ve birliğini bozmalarına fırsat tanımak yerine, darbe planlayıcılarını tek bir hamle ile cehenneme gönderen Rusya devlet başkanı Vilademir Putin’i ayakta alkışlıyoruz.

 

Putin’in bir başka örnek davranışı da, darbeye iştirak etmeyen muhalif wagner yanlılarını cezalandırmaması, onlara dokunmaması oldu. Suçlu ile suça destek olmayanları aynı kefeye koymayan Putin’i bu tavrından dolayı da ayrıca tebrik ediyoruz.

Zaten, normal ve olması gereken de bu değil mi? Suça iştirak etmeyenlerin hukuki olarak üzerlerine suç isnat etmek ve cezalandırmak ne denli adil olurdu?

 

Putin şimdi ne yapacak?

Wagner, amerikanın blackwoter gibi rusya’nın kirli işlerini gördürdüğü terörist bir örgüt.

Putin’in bu örgütü tasfiye etmesini beklemiyoruz, örgütün başına kendi güvendiği adamları getirerek rusya’nın devlet kontrolünü sağlamlaştıracak ve Afrika, Suriye başta olmak üzere Dünya’nın farklı bölgelerinde terör faaliyetlerine devam ettirecek.

 

Bence, bizce diye bir şey yok; doğru mu? Değil! ama… Maalesef emperyal büyük devletler böyle örgütleri kuruyor ve kendi amaçları için farklı bölgelerde kullanıyor.

 

Ukrayna Savaşı biter mi?

Wagner liderlerine düzenlenen bu operasyonun Ukrayna savaşına bir etkisi olacağını sanmıyorum. Afrika’daki Rusya’nın operasyonlarına da pek etkisi olmayacağı kanaatindeyim. Çünkü, wagner mensupları cezaevlerinde ağır suçlardan hüküm giymiş katil, manyak sürüsü paralı köpekler. İçlerinde az sayıda aşırı rus milliyetçisi de var.

 

Ez cümle sonuç olarak, Cezalandırmanın şekli, uçakta suçsuz sivil uçuş mürettebatı da bulunduğu için kabul edilemez olsa da, “Vatana İhanet Suçu”nu tez vakitte cezalandıran Rusya Devlet Başkanı’nı tebrik ediyorum.

 

Öte yandan Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek beyin ve Mehmet Perinçek’in bu infazı amerika’nın tertiplemiş olabileceği şeklindeki görüşlerine katılmıyorum.

Rusya gibi bir süper gücün başkentinin yakınlarında yabancı bir devletin abd veya ingiltere’nin böylesi bir operasyonu başarmış olma tezinin doğruluğu halinde, Rusya gibi kapalı ve kontrolün had safhada olduğu bir devleti küçük duruma düşüreceğini, itibarını sarsacağını, gerek yurt dışında gerekse kendi halkının gözünde büyüklüğünün sorgulanacağı aşikardır.

İşte bu noktada, Ukrayna hadisesi sonrası halkıyla birliğe, kenetlenmeye ihtiyaç duyan Rusya’nın infazı kendisinin gerçekleştirmiş olma ihtimalini çok çok daha yüksek görüyorum.

İbrahim Tamer 25.8.2023

 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.