Partiler Seçim, Millet GEÇİM derdinde

Yayınlama: 21.03.2024
66
A+
A-

Milletten zorla alınan vergilerle partilere seçim yardımları yapılırken..
Partiler bayraklarla, pankartlarla meydanlarda görüntü kirliliği oluştururken..
Mitingler düzenleyip ulaşımı engellerken..
Kiraladıkları seçim arabalarının üstüne konser kolonları yerleştirip kulakları tırmalayan, kafa şişiren sözde müzikler, bağartılar yayınlarken..
Kendileri çalıyor kendileri oynuyor partiler, milletin parasıyla
Halk ise düşmüş geçim derdine önlenmeyen fiyat artışları karşısında nasıl gelecek hayali kurarım modundan çıkmış, nasıl bu ayı da geçirebilirimin ince hesapları peşinde..

Boş beleş bir seçim bekliyor kimileri..
Kazansa filanca parti ne düzelecek? Daha 4 sene önce verdikleri sözü bile canlı yayında hatırlamayan belediye başkanlarından ne halt olacak, hangi sözlerini tuttu ki yeni vaatlerini yapacak gibi mantıklı sorular kafalarda canlanıyor..

EMEKLİ YILI 2024))
Konuştuğum emeklilerin neredeyse tamamı oy atmayacağını söylüyor.
10.000-15.000 emekli maaşıyla kendilerine 2024 emeklilerin yılı olacak diyen Tayyip Erdoğan da artık inandırıcı gelmiyor bir çok kendi taraftarına bile.
Bindik bir alamete gidiyoz bakalım nire))

Ağlanacak halimize gülüyorlar, hepsi seçmeni küstürüyorlar..
Tek tük de olsa bir iki başarılı belediye başkanı var, onlar da zaten artık karşı görüşteki kişilerin bile oyunu alarak tekrar seçilecekler diye düşünüyorum.
Politikayı hiç sevmedim, insanları aldatma, kandırma, etkileme sanatı diyor kimileri.. Ben de öyle düşünüyorum..
Bu yazıyı niye yazdım? Seçimle ilgili neden yazmıyorsun, tuttuğun takım)) parti yok mu diye soruyor arkadaşlarım.
Yok, çünkü ben de yukarıdaki gerçeklerin farkındayım. Çünkü, ben de emekli maaşından başka geliri olmayan, evi olmayan kirada yaşayan bir adamım.

Tok açın halinden anlıyormuş bir zamanlar; lakin, artık anlamıyor ne zengini, ne politikacısı, ne yöneteni.
Bakkala gidip borçluların hesabını kapatan, halk ekmekte bedava dağıtılması için para veren zenginler de var az da olsa. Ne mutlu böyle zengine. Bunlara vermeli ülkenin idaresini diye düşünüyorum.
Zekatını tam olarak veren, hayır kurumlarına sürekli destek olan güzel insanları da unutmayayım, yardımı alan kişiler bilmese de, Allah görüyor ve biliyor yapılanları.

Sonuç, seçim birileri için vaz geçilmez kazanılması gereken olsa da, çoğu insanın umurunda bile değil; partiler kendileri çalıyor, kendileri oynuyor.))
İbrahim Tamer 21.3.2024

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Mehmed Ergün Tumpçu dedi ki:

    Kalemine sağlık dostum. Taraf olupta böyle tarafsız yazmak ne güzel…..