Terör Üretmek abd’nin Uzmanlık Alanı!

Yayınlama: 17.05.2023
15
A+
A-

Dün amerika’nın Ankara Büyükelçiliği, chp’nin Maltepe’de bugün yapacağı mitingde olaylar çıkacağını ve Türk Devleti emniyet güçlerinin göstericilere sert müdahale edeceğini söyledi.

Bu çok açık bir alçaklık, namussuzluk ve kendini ele verme harekatıdır. Çünkü, biz Türkler çok iyi biliyoruz ki, amerika Dünya’nın hemen hemen her ülkesinde terör örgütlerini desteklemekte, himaye etmekte ve o örgütlere verdiği talimatlarla iç savaş çıkartma girişimlerinde bulunmaktadır.

Şimdi Türkiye’de amerika’nın desteklediği terör örgütlerine bir bakalım isterseniz: pkk, deaş, tikko, dhkp/c. Bu örgütlerin çoğu, faaliyetlerini, Türkiye sınırları içinde, Türk Devletine ve Türk halkına karşı  gerçekleştiriyor.

Tesadüf mü desek acaba ama, ilginç olan bir başka ayrıntı ise, bugün miting yapacak parti olan chp de, pkk’nın siyasi temsilcileriyle koalisyon kurmuş, dhkp/c ve tikko terör örgütü militanlarının da farklı zamanlarda defalarca savunuculuğunu yapmış bir parti.

İçişleri Bakanlığı ve Türk istihbaratı’nın ortaya koyduğu belgelerde chp yönetimindeki belediyelere pkk, dhkp/c, tikko örgütü militanların yerleştirildiği anlaşıldı.

Geçmişte Türkiye Devleti’ni kuran partiyiz diye övünenlerin bugün bir çoğu partilerinden istifa etti ya da kovularak atıldı chp içinden.

Türk Devleti’ne, ordusuna “seri katil”, Türklere “soykırım yaptı” sözlerini yakıştıran chp İstanbul İl Başkanı canan kaftancıoğlu’na arka çıkan, destek veren ve mahkeme kararını tanımadığını söyleme cüretini gösteren chp başkanı kemal kılıçdaroğlu’nun bugün Maltepe’de chp’nin yapacağı mitingde nasıl tavır sergileyeceğini tahmin ediyoruz.

Lakin, burada bilinmesi ve sorulması gereken soru şu: amerikan başkanı biden’ın “Türkiye’de muhalefeti destekleyip, Tayyip Erdoğan’ı devireceğiz seçimde” şeklinde, sarf ettiği sözüyle, destekleyeceğiz dediği muhalefetin içinde ve başında chp mi var? Çünkü, chp Türk milletinin menfaatine olan ve Milli her dış politika ataklarımızda Azerbaycan, Libya, Doğu Akdeniz, Kıbrıs, Irak ve Suriye operasyonlarımızda Milli duruşumuzun karşısında beyanatlar vererek düşmanlarımızın bize sarf ettiği kelimeleri kullanıyor söylemlerinde.

fetö terör örgütü’nün, amerika’nın, ermeni lobisinin, pkk’nın ağızını

kullanarak eleştiriyor çoğu iç ve dış politikalarımızı.

Bugün chp mitinginde ne olacağını biz bilmiyoruz ama anlaşılan o ki; amerika’nın Ankara Elçisi biliyor, tahmin ediyor.

Bu tahmininin gerekçesi, amerika’nın desteklediği pkk, tikko, dhkp/c  terör örgütlerine olay çıkarma emri vermesi midir?

Bu örgütler chp’nin düzenlediği yada destek verdiği bir çok eylemde chp saflarında geçmişte yer aldığı gibi bugünkü mitingde de yer alacaktır sanıyorum. amerika chp mitingine katılacağını tahmin ettiğimiz bu terör örgütleri vasıtasıyla Türk devletine, emniyet güçlerine mi saldıracaktır ki, Devletin emniyet güçleri amerikanın iddia ettiği gibi bu saldırıları bastırmak için güç kullansın?

Ne olacak merakla bekliyoruz, amerika abd elçisi haklı mı çıkacak?

Daha da önemlisi ise şu: amerika’nın Türkiye elçisinin haddine midir böyle açıklamalar yapıp Türkiye’yi terör eylemleri yapılan aciz bir ülke olarak Dünya’ya lanse etmek?

Varsa elinde cia’nın konu hakkında elde ettiği bir istihbarat, onu Türk Devlet yetkililerine, Türk istihbaratı’na bildirmen gerekir. Bildirmiyor ve açıklıyorsan toplumu galeyana getirmek içindir; Türkiye’yi turizm sezonunda güvensiz ülke ilan etmek içindir; Türkiye’de amerikan operasyonu yapmak içindir.

O zaman sen terörizmi destekleyen bir elçisin ve derhal ülkemi terk etmelisin!

En son Ukrayna’yı ve rusya’yı kışkırtarak Ukrayna-Rusya savaşı çıkartan amerika ve ingiltere ellerini Türkiye’den çekmelidir!..

Türk Devleti artık aciz, savunmasız, amerika güdümünde bir devlet değildir ve bağrımıza uzatılan bu elleri kıracak, bileğinden koparacak güçtedir!

Kıymetli okuyucularım, amerika’nın haddini aşan sözleri ve eylemlerinin arkasındaki bir başka neden de “isveç ve finlandiya’nın NATO’ya girme girişimi” karşısında Türkiye’nin bu iki terörü destekleyen devleti VETO edeceğini açıklamasıdır.

Daha önceki yazımda da değindiğim gibi: Türkiye, isveç ve finlandiya’nın NATO’ya girmesine müsaade etmemelidir.

Yüksek sesle NATO’nun çoğu ülkesinin Türkiye’yi parçalamak, güçsüz hale düşürmek için uğraştığını belgeleriyle Dünya’ya bildirmemiz gerek.

amerika ve avrupanın emperyalist devletleri şunu artık anlamalılar vereceğimiz tepkilerle ki: Türkiye artık NATO’nun oyuncağı değildir!

Parasını ödediğimiz F 35 savaş uçaklarını bize vermek yerine, şımarık çocuğu yunanistan’a verme kararı alan amerika, ödediğimiz para karşılığında bize F 16 vermek istiyormuş, amerika alsın o F 16’larını kendisinin bir tarafına soksun!!!…

Nasıl ki paramızla S 400’leri aldık ve kurduk; gerekirse rusya’dan SU 56’ları alırız. Üstelik SU 56’lar amerikanın arızalanan güçsüz F 35’lerinden çok çok daha üstün ve çok çok daha ucuz.

Bir denge politikası yürütüyoruz ve rusya’ya da çok yaklaşmadan ve amerika ile de aramıza mesafe koyarak dış ilişkilerimizi hassas bir şekilde idare ediyoruz.

Türk Devleti’ni yönetenlerin, devlet aklının, özellikle dış politika alanında hem cesur, hem de akılcı bir yol izlediğini görüyorum 15 temmuz 2016 amerikan darbe girişiminden sonra!!!

Rusya tehlikeli bir yakın komşumuzdur! Dünkü çocuk amerika, bizim kadar tanımaz Rusya’yı. Biz nice savaşlar yaptık Ruslarla tarih boyunca. Rusya’nın genetik yapısını biliriz. Rusya ile gerçek dost olunamayacağını da biliriz, Rusya ile düşman olunmaması gerektiğini de biliriz.

Sen kalk gel rusya’nın dibine Moskova’yı rahatlıkla vuracak amerikan NATO üslerini kur ve rusya gibi bir süper gücün bunu kabullenmesini iste. Başardığın tek şey insanları kışkırtmak, terör ve savaş çıkartmak. Kendi askerini soktuğun hiç bir savaşta erkekçe başarı sağlayamadın! Vietnam dövdü seni, Afganistan dövdü seni, Irak halkı dövdü seni. Japonya’ya utanmadan vahşice 2 atom bombası attın ve Dünya’yı kendinden korkutup saldırılarına zemin hazırladın. Sana açıkça söyleyeyim mi? Sen devlet falan değilsin, avrupa’nın vahşi hayvanlarının, Kızılderilileri katlederek (soykırım!!!) yaparak kurduğu bir terör örgütüsün! Kanla besleniyorsun, kağıttan karşılıksız dolar basıp güçleniyorsun! Ama, Türk devleti uzun zamandır dolar, euro harici milli paralarla devletlerin birbiriyle ticaret yapması gerektiğini söylüyor ve işte gördük son rusya-Ukrayna savaşı’nda. Senin güdümündeki çoğu ülke bile rus para birimi ruble ile alış veriş yapmayı kabul etti rusya ile. Ne oldu, rusya’ya tokat atacak, ekonomik olarak sindirecektin değil mi? Bitti artık, devrin kapanıyor amerika!.. Yakında tarih sahnesinden de silineceksin. Sen ki, kendi vatandaşların arasında bile ayrımcılık yaptın; bir avuç koruduğun beyaz para gücünü elinde bulunduran ailelerin daha çok kazanmasını sağlarken; nüfusunun çoğunluğunu açlığa, sefil bir hayata terk ettin. Modern diye adlandırılan ülkeler arasında ilk sıradasın sokakta yaşayan evsiz insanlar sayısında.

Sen hiç bir halt değilsin amerika! Hiç bir zaman da adil olarak

anılmadın, her zaman zulümlerinle dünyanın gündemini işgal ettin!..

“amerika leş devleti hakkında bunları yazmak için amerikan elçisinin bugünkü chp mitingi ile alakalı açıklamalarını söylemesini mi bekledin İbrahim Tamer” diyecektir benim yazılarımı ilk defa okuyanlar; halbuki ben her zaman amerikanın yaptığı zulümleri yazdım, belgeseller yayınladım daha önce çalıştığım medya organlarında; hatta, 2006 senesinde yazdığım bir gazetede “amerika-Türkiye savaşı” adını verdiğim bir komplo teorisini ay ay, bölümler halinde yayınladım. O tarihlerde rusların en modern uçağı olan Mig 27-29’ların alınmasını ve S 300’lerin silahlı kuvvetlerimizin envanterine katılması gerektiğini yazdığım için adımı “ergenekoncu, avrasyacı”ya çıkarmaya kalktı fetöcüler ve amerikan uşakları. Halbuki benim ne ergenekonla ne de avrasyacılarla bir alakam yoktu. Ben sadece Türkiye Devleti’nin menfaatleri neyi gerektiriyor, onu öneriyordum Türk Devlet yöneticilerine.

Arkadaşlar, bana ister kızın, ister eleştirin (hakaret etmeden). Lakin bir gerçek var şu an yaşadığımız. MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin ısrarla söylediği gibi “BEKA” sorunu var Türkiye’nin!.. Ya, parçalanacağız, küçüleceğiz, yıkılacağız yada süper güç olarak çıkacağız bu zorlu dönemden!

Özellikle amerika ve dost dediğimiz çoğu emperyalist NATO ülkesi bize üçüncü bir seçenek bırakmadı! Ya bizi parçalayacaklar ve bizim içimizden birileri de iktidara gelmek uğruna buna alet olacak; ya da hızla artan Milli Silah sanayiimiz, teknolojik gücümüz, dış Dünyada artan itibarımız sayesinde koşar adım süper güç olarak tarih sahnesinde yerimizi alacağız!

Bazıları chp aleyhine yazdım diye benim sorunumun chp ile olduğunu sanmasın; benim derdim amerika ile, ingiltere, fransa, almanya, israil, rusya ve çin ile!

danimarka, hollanda, yunanistan, ermenistan gibi figüranları da dert olarak görmüyorum. Bataklık kurutulmadıkça yada ıslah edilmedikçe mutlaka küçük sivri sinekler olacaktır! Bunlar Türkiye için önem arz etmezler; zincirini elinde tutan sahiplerinin emriyle havlayan fino köpeklerinden farksızdır onlar; zincirleri bırakıldığında ne saldırabilirler, ne de ısırabilirler!

15 temmuz 2016 amerikan darbe girişimiyle Kurt uyanmıştır uykudan. Kurtlar ortaya çıkınca akıllı hayvanlar inlerine kaçar; aptal itler çakallar da sayılarına güçlerine güvenip Kurda meydan okumaya kalkar ve hazin bir son bekler onları. Adaletle Dünya’ya hükmeden devletler kuran Türkler uyanmıştır ve Dünya sahnesine adımını atmıştır.

Okullarında gerçek tarihi çocuklarına okutmayan vahşi avrupa devletleri (amerika), 623 sene Dünyanın en uzun süreli süper güç devleti olan Osmanlı İmparatorluğu’muzun yaptığı gibi yine adalet ile Dünya’ya hükmedeceğimizi görecekler ve artık ondan sonra bir daha mazlum, masum insanları ezemeyecekler, yok edemeyecekler!

Avrupa Avrupa dedim, hiç mi Avrupa’da dostlarımız yok bizim der belki bazıları: Macaristan, Polonya, Romanya, Ukrayna, Bosna, Hırvatistan, Makedonya, Moldovya, Arnavutluk aklıma hemen gelen bir kaç dost ülke. Dostumuz olması için illa ki Türk ve Müslüman olması gerekmiyor bir ülkenin yada halkın. Amerikan yerlileri Kızıl Derililer de bizim dostumuz, Küba, Bolivya, Venezuela da bizim dostumuz; Cezayir, Fas, Tunus, Katar, Pakistan, Moğolistan, Malezya, Endonezya, Japonya da bizim dost ve müttefik ülkelerimiz!

Adaletle hükmetmek isteyen bir devlet, dost-düşman ayırımı yaparken ne ırkına, ne ten rengine, ne dinine, ne de mezhebine göre ayırım yapmaz. Adil güçlü devlet, mazlumları, masumları korumaya çalışır, zalimlerle savaşır. Savaş sadece silahla olmaz, fikri savaş vardır; ekonomik savaş vardır, bilimsel ilmi savaş vardır, caydırıcı gücünü oluşturacağın milli savunma sanayiindeki başarılarının da içinde yer aldığı savaş vardır. Sen şayet öyle bir silah geliştirirsin ve bunu dünyaya bir zalim devleti cezalandırmak için kullanırsın, o günden sonra hiç bir emperyalist devlet sana karşı yada senin koruduklarına karşı parmaklarını bile oynatmaya cesaret edemez!

İşte o gün geldiğinde soylu şerefli atan Osmanlı gibi ülkene gelen amerikan, ingiliz başkanı ile senin Devlet Başkanın değil, dış işleri bakanın muhatap olur.

İçerideki kısır siyasi çekişmeleri bir tarafa bırakıp birlik olmamız, güçlü duruş sergilememiz gerekir Türkiye’ye akıl vermeye, dış politikalarımızı dizayn etmeye çalışanlara karşı. Parti meselelerini, seçim hayallerini bir yana bırakıp milli mevzularda tek vücut olmamız gerek. Bunu yapmayan partilere ve yöneticilerine karşı seçimde onlara ders vermek gerek.

Konuyla uzaktan alakalı bir mesele daha var, özellikle belirtmek istiyorum: Sayın Tayyip Erdoğan acilen müdahale etmelidir, aşırı fiyat artışı (haksız zam) yapılan ürünlerle ve ev kiraları ile alakalı. Çoğu insan kiracıdır ve bu çok ciddi tepkilere yol açacaktır. Şimdiden kiracılarla mal sahipleri arasında adli vakalar başlamıştır. Özellikle “kira” konusunda vakit geçirmeden devlet önlem almalı, indirim ve tavan sınırlandırmaları koymalı, amerika’nın ekmeğine yağ sürülmemeli!

21.5.2022

İbrahim Tamer

Kaynak: Trabzon haber merkezi

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.