Erdoğan Emeklilerle Dalga Geçiyor Galiba

Yayınlama: 25.07.2023
144
A+
A-

Tayip Erdoğan dün yaptığı açıklamada:

“Asgari ücret ve emekli maaşlarıyla ilgili bir huzursuzluk ortaya çıktı. Kamu işçisi, memuru nasıl ortada bırakmadıysak çalışanından emeklisine hiç kimsenin mağduriyetinin kalıcı olmasına rıza göstermeyiz. Ek bütçede deprem bölgesinin kalkınmasını sağlayacak projelere verdik. Hem bütçe gelirlerini artırmaya hem de bütçe dışı kaynak sağlamaya yönelik çalışmalarımızın semerisini gördükçe kendini mağdur hisseden tüm kesimlerin gönlünü mutlaka alacağız. Bunu da çok gecikmeden yılbaşı civarı neticeye ulaştırmayı bekliyoruz. Milletimizin serinkanlı olarak bize güvenmelerine ve ülkelerinin geleceğine sahip çıkmayı istiyorum.” diyerek resmen seçim üzeri mağdur bıraktığı emeklilere hak ettikleri ancak vermedikleri maaşı vereceğini ima etti.

Konuşmasına dikkatlice bakıldığında yaptıkları adaletsizliğin farkında oldukları, hatta bilerek yaptıkları sonucunu çıkarıyoruz.

Neymiş efendim? İşçi ve Bağkur emeklilerinin hakkından kestiklerini deprem bölgesinin kalkınmasına harcayacaklarmış.

Ben yemedim. Yiyen var mı?

Adeta hakları verilmeyen, mağdur bırakılan emeklilerle dalga geçer gibi bir açıklama, bir itiraf bu!

Bence bu emekliler seçimde ya akp’ye oy vermeyecek ya da sandığa gitmeyerek Tayyip Erdoğan’a sandıkta cevap verecek.

 

Adaleti sağlamaya yetmez ama, geriye dönük dolar farkını da hesaplayarak alacakları toplu öderseniz belki hatanızı affeder mağdur bıraktığınız emekliler. ))

Bu arada bir hususu da söylemeden geçemeyeceğim. Biz ve bizim gibi Erdoğan’ı ve Cumhur ittifakını destekleyen medya mensuplarının emekli maaşındaki bu adaletsizliği gündeme getirmemizle dikkatleri bu konu üstüne çektik.

İktidar cenahında konuya hassasiyet gösterip, yapılan haksızlığa karşı çıkan tüm basın mensubu arkadaşlarıma teşekkür ederim.

İbrahim Tamer 25.8.2023

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Eyüp Demir dedi ki:

    Sayın abim deprem için yurici ve bilhassa yurt dışından gelen ciddi yardım seçim için harcayıp seçim sonu gariban emeklinin hakkından mi yerine koyuyorlar abi ne demiş şair geç gelen adalet…..
    Onu da dah ne gelecek gitcek bilmiyoruz emme bayağı bir emekli öteki tarafa gider yeter da bu kadar yaşadıkları
    Selam ve dualarımla