MÜSLÜMAN YILBAŞI EĞLENMELİ’Mİ?

Yayınlama: 20.12.2023
109
A+
A-

Müslüman boşa vakit geçirmez, hiç eğlenmez mi? Tabi ki eğlenebilir. Amma velakin, asla üzerine koyu gaflet örtüsü çekecek bir şekilde değil. Hele hele gayri-müslimlerin ne idüğü belirsiz, eğlence anlayışıyla ve onlar gibi eğlenmek mümkün değildir.

Ölüm; her an ensemizde yakınken, Ümmeti Muhammed kan ağlarken, bizler malayani, boş işlerle nasıl vakit geçirebilir, Nasıl eğlenebiliriz’ki?…

Türk, İslam düşmanlarının asırlardan beri, Çeçenistan, Bosna, Filistin, Afganistan, Irak, Suriye, Libya, Azerbaycan, Doğu Türkistan ve diğer Türk cumhuriyetlerinde, Müslümanlara yapmadıkları zulüm, eziyet, akla hayale gelmedik vahşetler kalmamıştır.

Müslümanlar kopmuş tespih taneleri gibi; her biri paramparça bir vadide ezilirken, biz sıcak evlerimizde gönül rahatlığıyla televizyon seyredebilir, eğlenebilirmiyiz?

Gazze dünyanın direnen kalbi. Yaşlısı, genci, çocuğu, bebeği Ölüme, açlığa, yalnızlığa, merhametsizliğe tek başına direniyorken, biz eğlenebilirmiyiz?

Bu katliamlar, bu savaş son Filistin’li ölüncemi bitecek? Peki, buna verecek bir cevabımız varmıdır ?…

Hristiyan dünyasından çektiği zulümleri unutan, Yahudilere kucak açan, onları insan yerine koyup, koruyup kollayan, Osmanlı’nın öksüz evladı, “Filistin’de” Yahudiler etimizden et, canımızdan can koparmaya devam ediyorken, bize eğlenmek yakışır mı?

İşte, şimdi dün Çanakkale’de, Kıprıs’ta, bir çok cephelerde bize kucak açanlar; bugün bize muhtaçken, bizim boş vaktimiz, zamanımız olur mu hiç? Yılbaşı eğlenmeye ve kutlamaya?

Hiç bir şey elimizden gelmiyor elimiz kolumuz bağlı ise, bu kardeşlerimiz için en azından bu gecelerde ağlayamaz, onların sıhhati – selameti için, dua’larda edemezmiyiz?

Ağla Filistin ağla kaldıysa, bir kaç kanlı göz yaşın daha. Gazze’de can vermeyi bekleyen küçücük masum yüreklere. Minnacık bedenler öldürülürken bu taplo karşısında bizim, eğlenmeye hakkımız var mıdır, ne dersiniz?…

Filistinli ne yapsın şimdi..? İslamın ilk kıplesini, peygamberimizin miraç yolunu, Mescidi Aksa’yı, katil İsrail’e mi teslim etsin?

İslam dünyasının gözü önünde kaç Filistin’li daha İsrail silahlarının hedefi olmalı ki, bu gaflet uykusundan müslümanım diyenlerin uyanmasına vesile olsun?
Utanıyoruz Allah’ım!

Nemlenmemiş bir gözle, yara almamış bir bedenle yaşamaktan!

Bu yılbaşı gecelerinde zevkü sefadaki, zulme sessiz kalan Dünyadan!

Bu halde Müslümanım demekten, insanım diye yaşayan tüm dünyalı insansı varlıklarlardan ve biz kendimizden utanıyoruz..

“Velhasıl; Varın cevabını siz verin!

2 milyon nüfuslu bir avuç Filistinli, 8 milyar nüfuslu Dünya’nın gözleri önünde, Safari yapan avcılar gibi vahşice öldürülürken, “insanım diyen insana” eğlenmek yakışır mı ?..

Kul Ahmed-i bu beldeler, acı içinde
Yahudiler bayram yapar ümmet beşinde
Kadehler tokuşturulmuş, kanın içinde,
Senin vazifen onlara, benzemek değildir.
Ahmet Ali Canbaz 20/12/2023

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.