Vaktimiz Daralıyor

Yayınlama: 17.01.2024
130
A+
A-

Suriye ve Irak’taki terörist oluşumlara yönelik yine operasyon yapıyoruz. Bu seferkinin kesintisiz sürekli olacağı açıklandı.
Askeri harekatlardan dolayı memnun muyuz? Evet tabii ki.
Lakin sizlerin dikkatini başka bir meseleye çekmek istiyorum.

abd Suriye ve Irak’ın kuzeyini kapsayacak kürt devleti planını yürürlüğe koymaya hazırlanıyor.
Irak’ta Erbil yönetiminin devlet kamu birimlerini kurduğu gibi Suriye’de de devlet olmaya yönelik bu bina ve teşkilatları oluşturmaya başladı.
Suriye’deki terörist oluşumlar bu konuda da eğitiliyor; hazır hale geldiklerinde uydurma bir referandum bağımsızlık ilanı ve Irak Erbil yönetimiyle birleşip iki ülkenin de kuzeyini birleştiren bir devlet kurulmasıyla sonuçlanacak bir planı abd yakında gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Evet, askeri harekatlarımız sürüyor, sahadan güzel başarı haberleri geliyor. pkk’ya ait gelir sağladıkları gaz ve petrol tesisleri, kuyular, enerji tesislerini de vuruyoruz artık.
Lakin şöyle bir endişe de taşıyorum.
Kullandığımız bombaları, füzeleri kendimiz imal ediyoruz; üretim gücümüz ne denli buna yetecek? Rusya’nın bile Ukrayna’da nefesi kesildi, stokları bitti, Çin’den Kuzey Kore’den silah almak zorunda kaldı.

KARA HAREKATI
Operasyonların yanı sıra kara harekatına da başlamamız gerektiğine inanıyorum.
40-60 km değil 120-150 km içeri girmeli ve oraya her iki devlet Irak ve Suriye istikrarlı güçlü hale gelene kadar yerleşmeliyiz.
amerikan paralı özel birliklerini de vurmalıyız, hava araçlarımızın güvenliğine tehdit oluşturan abd hava savunma sistemlerini de hedef almalıyız.
Unutmayalım ki abd jeti bizim SİHAmızı vurdu. abd ile mantıki çözümler masada üretmek istiyorsak o masaya abd’nin de canını yaktıktan sonra oturmalıyız.
Diplomatik girişimlere karşı değilim lakin, seni hâlâ küçük, diş geçireceği, canını acıtacağı devletçik gibi gören biriyle masaya otursan ne yazar, oturmasan ne.

DÖRTLÜ ZİRVE MUTABAKAT ACİLEN YAPILMALI
Suriye, İran, Irak, Türkiye dörtlü zirve yapıp Suriye ve Irak’ın kuzeyinde kurdurulacak devletçiğin ileride başlarına açabileceği felâketi konuşmalı.
İran ve Türkiye bugün için güçlü olsa da yarın ne olacağı belli olmaz.
abd uydusu kürt terör devleti aynı israil gibi bu dört devletin başına da musallat edilecek.
Nasıl ki bugün Rusya ve Çin bile israil’in Gazze’deki soykırımına ses çıkartamıyorsa, teröristan devletinin de bizlere saldırılarına tepki göstermeyeceklerdir.
abd için yeni bir israil ortaya çıkarmak, devletçiği kurdurduktan sonra çok çok kolaydır. Kurar demir kubbe benzeri bir sistem yığar modern silahlarını, uçaklarını hatta nükleer füzelerini yerleştirir, askeri harekat yap yapabilirsen ondan sonra.

İÇİMİZDEKİ AJANLARIN SESİ KESİLSİN
Özgürlüğün de bir sınırı var. Devletin güvenliği söz konusu olduğunda, sizin yapmanız gereken askeri faaliyetleri engelleme girişiminde olan, bu doğrultuda beyanatlar verenlerin fikir düşünce özgürlüğünden bahsedilemez!
Teröristleri korumaya, savunmaya yönelik açıklama yapanlar ister basın mensubu, ister falanca filanca meslek odası, isterse milletvekili, parti başkanı olsun devletin hukuki mercileri tarafından susturulmalıdır.
Bıçağın kemiğe dayandığı, uydu devletçiğin kurulmasının hayalin ötesine geçtiği bir dönemde kimse, adeta içimizde ajan faaliyeti yürütenlere düşünce fikir özgürlüğü bahanesiyle müsade edilmesini savunmamalı.
Yargı sisteminde zaaflar varsa hükümet ve vatansever partilerin katkısıyla giderilmeli, bölücüler ve onlarla işbirliği yapıp bölcü ağız kullananlar cezalandırılmalı.

İbrahim Tamer 17.1.2024

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 3 Yorum
 1. Mehmed Ergün Tumpçu dedi ki:

  Kesin sonuç için kara harekatı kesin ama abd bayrağını dikip arkasına alıyor bu şerefsizleri. İncirlik üssü dahil her erguman kullanılmalı…

 2. Eyüp dedi ki:

  Kalemine sağlık diliyorum
  Sıkı ise vur bakalım bir abd varlığını!!!???
  Ah be nerde o günler görecekmiyiz, İnşallah görürüz.

 3. Huriye Cuci dedi ki:

  Kalemine sağlık İbrahim Tamer. Kara harekatı konusuna kesinlikle katılıyorum ;fakat tüm abd üs ve tesisleri kapanmadan pek mümkün ve başarılı olabileceğimizi düşünemiyorum.İçimizdeki ajanlara gelince ,onlara sayın Cumhurbaşkanımıza yakıştırdıkları “diktatörlük “usulünü uygulamalı olarak göstermek gereklidir ki nasıl olduğunu görsünler…