Bomba İstanbul’da Patlamadı!

Yayınlama: 17.05.2023
19
A+
A-

İbrahim Tamer

28.11.2022

Terör örgütü aldığı talimat sonucu İstanbul İstiklal Caddesi’nde bomba patlattı.

Türkiye’ye yönelik her terör eyleminin sonrasında olduğu üzere Dünya’dan taziye mesajları yağdı.

Lakin bu sefer Türkiye, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ağızından, taziye mesajı gönderen ülkelerin bazılarını azarladı.

amerikan büyük elçisinin taziyesini kabul etmiyoruz. Sizin teröristleriniz bunlar. Bu teröristleri siz besliyor, destekliyor ve silahlandırıyorsunuz; diyen Süleyman Soylu, yaşadığımız bombalı saldırının emrini amerikanın verdiğini ima etti.

Türk İçişleri Bakanlığı terörü destekleyen ülkeleri “NATO’nun bazı ülkeleri, amerika ve yunanistan” olarak da açıkça belirterek, diplomaside bir ilki gerçekleştirmiş oldu.

Şanlı şerefli Trabzonlu hemşehrim Süleyman Soylu konuşmasını, bu terör eyleminin cevabını çok ağır bir şekilde vereceğiz, hesabını ödeteceğiz minvalinde bir tehdit ile bitirdi.

Acımız tabii ki büyük. Ölen bizim canlarımız.

İntikam almak, vakti gelince bedel ödetmek Türklerin genlerinde var!

Sustuk, bekledik, sabrettik ve artık hesap sormanın, ceza kesmenin vakti geldi sanırım.

Şımarık terör devleti amerika da, onun Ortadoğu’daki şubesi israil de, haylaz yaramaz çocuk yunanistan da daha işin ciddiyetinin farkına varmadı.

Tarihi olmayan israil ve amerika’nın geçmişten ders almaması normal lakin, fransa ve yunanistan’ın Türk tarihini bilmemeleri yaşamamaları mümkün değil!

YAKINDA TÜRKÜN TOKADINI YİYECEKLER!

amerika’nın, NATO’nun Türkiye’den büyük bir tokat yiyeceği günler hızla yaklaşırken, bu süreci durdurmak, Türkiye’nin isteklerini kabul edip, teröristleri vererek bizim gönlümüzü hoş tutmak fırsatını kaçıran amerika ve avrupanın emperyalist sömürgeci devletlerinin bu anlamsız, aptalca davranışlarının bence en büyük sebebi doğru dürüst akıllı idareciler tarafından yönetilmiyor olmaları.

Artisti, şarkıcıyı, iş adamını devlet başkanı yapan amerika ve avrupalılar çok kötü yönetiyorlar ülkelerini.

Rusya-Ukrayna savaşını çıkartan amerika, ingiltere ve israil bu savaştan büyük kazanç sağladılar. Avrupa Birliği ve NATO ülkelerini (Türkiye hariç) adeta haraca boğdular silah satarak, o ülkelerin silahlanmaya ayırdıkları bütçelerini kat be kat arttırtarak.

Bu da yetmedi Rusya’ya tavır koyma uğruna ırkçı avrupalılar şimdi de soğuk bir kışı donarak geçirecekler.

Akılsız yöneticilerin yaptıkları hataları halkı çekiyor ve çekmeye de devam edecek gözüküyor.

Türkiye daha savaş başlamadan dürüstçe tavrını ortaya koydu ve Ukrayna-Rus savaşını engellemeye çalıştı. Açıkça Rusya’ya Ukrayna’nın dostumuz olduğunu söyledi. Emperyalistlerin kuklası Zelenski’ye de savaşın olmaması için yapması gerekenleri söyledi.

Moskova’yı kısa menzilli füzelerin bile vurabileceği mesafede olan Ukrayna’ya NATO-amerikan askeri güçlerinin yerleştirilmesine Putin’in müsade etmeyeceği açıkça belliydi. Bunu anlamak için dahi olmaya gerek yok. Akılsız, söz dinlemeyen Zelenski uyarılarımızı dikkate almadı. NATO’ya gireceğim diye tutturdu, ülkesindeki NAZİ oluşumlarının, Rus kökenli vatandaşlarına yaptığı zorbalıklara göz yumdu.

Biz nasıl ki Dünya’nın farklı bir coğrafyasında zulüm gören Türk soydaşlarımız için tepki veriyorsak, Rusya da doğal olarak Ukrayna toprakları içindeki taciz edilen Ruslar için tavır takınacaktı.

Savaş doğru strateji ile yapılırsa kazanılır.

Akıllı insanlar savaşı en son seçenek olarak kullanır.

Savaşmadan masada uzlaşılarak daha çıkmadan önlenebilir savaşlar. Yeter ki masanın her iki ucunda da akıllı, vicdanlı devlet adamları bulunsun!

amerikan başkanı akli muhakemesi çalışmayan bidon da, trumph da, diğer çoğu eski amerika başkanı gibi silah kartellerinin, üç dört canavar ailenin uşağı.

Karşılığı olmayan kağıt parçasının üzerine 100 dolar yazarlar ve bununla ürettiklerimizi satın alırlar, ekonomilerimizi çökertirler, borçlandırırlar ve emirler verirler.

Firmalarıyla, reklamlarıyla, modayla halkları tüketim toplumu haline getirirler; ahlaki çöküntü dahil bir çok tahribat oluştururlar bizlerde.

Kapitalizm kanlı acımasız bir ideolojidir ve bendeniz, bu ideoloji ile gençliğimden beri mücadele ediyorum İslamcı bir Ülkücü olarak!

Lakin beceriksiz, basit, etkisiz bir yazarım kiiii devleti idare eden tek bir yönetici bile beni adam yerine koymadı, konferanslarımda söylediklerimden ve yazdıklarımdan bir nasip almadı.

BOMBA NEREDE PATLADI?

Bomba İstanbul’da patladı ama, esas tesir gücü yüksek bomba o an amerikanın başkentinde patladı anlayabilen beyinler için!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, İçişleri Bakanı’nın ağızından amerikayı ve NATO’yu Dünya’ya rezil etti!

amerika’nın, Türkiye’deki amerika karşıtı duruşu, tavrı ve hızla ilerleyen Rusya-Çin Avrasya sürecini engellemek için, Tayyip Erdoğan idaresini ve iktidarı destekleyen Cumhur İttifakı üyelerini MHP-BBP ve yönetime dışarıdan destek veren Doğu Perinçek’in Vatan Partisi’ni, milli meselelerde duyarlı davranan Fatih Erbakan’ın Yeniden Refah Partisi’ni yapılacak seçimde devirmekten başka çaresi kalmadı.

Kendisiyle aynı ağızı konuşan, Türkiye’deki yatırımları durduracaklarını ifade eden muhalefet partilerine var gücüyle destek verecek.. Medyadan satın aldıkları yazar ve kuruluşlarla ve bazı dernek ve odalarla kaos çıkarmaya devam edecek..

İnşaallah amerika Türkiye’deki bu seçimi de kaybederse; Türkiye, Doğu’ya ve Latin amerika kıtasındaki bağımsız devletlere döndürdüğü yüzünü, kucaklaşma noktasına kadar vardıracak!

28.11.2022

İbrahim Tamer

Kaynak: Trabzon haber merkezi

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.