Adalet Anlayışın Bu Mu Tayyip Bey? Emeklilere CEZA Verildi

Yayınlama: 14.07.2023
144
A+
A-

Hatalı, yanlış politikaları ve tedbirler almayarak ihmalleri neticesi ekonomiyi berbat eden Tayyip Erdoğan iktidarı beceriksizliklerinin acısını EMEKLİLERDEN çıkardı!

Bu akşam mecliste onaylanan yasayla çilekeş gariban emekliye % 25 zam reva görüldü.

Her kesime ama herkese zamlar ve iyileştirme artışı yapılırken, emekliye yapılmadı.

Üstelik MHP lideri Devlet Bahçeli’nin bu husustaki ısrarı ve ricası bile kabul edilmedi.

Kira artışlarını ve fahiş fiyatları DURDURMAYAN, ENGELLEMEYEN iktidar partisinin ve Tayyip Erdoğan’ın hangi yüzle yapılacak mahalli idareler seçiminde 15 milyonu aşkın emekliden oy isteyeceğini merak ediyoruz.

Yazıklar olsun, yazıklar olsun. nato toplantısında isveç’i kabul edeceğini söyleyen Erdoğan iki gün geçmeden emekliye vurduğu darbeyle şok etti bir kez daha herkesi.

Şu an şehirlerde yaşayan emeklilerin bulundukları evlerin muadilinin kirası 10-20.000 lira arasında değişirken 7.500 lira 10.000 lira emekli maaşı vermeyi lütuf sayan sayın Cumhurbaşkanımız iyi ki bu yasayı 14 Mayıs seçimlerinden önce çıkarmadı.

Devlet kendi tekelindeki mallara bile % 100 hatta daha fazla zam yaparken enflasyonun açıkladığı gibi düşük olmadığını ikrar etmiş oluyor. Lakin ekonominin tüm yükünü emeklilerden çıkarmaktan bir nebze bile utanmıyor.

Lakin, Tayyip bey çok yakında görecek, yerel seçimlere aylar kaldı.

Bizler vatanımızın selameti için, bekası için, pkk’nın siyasi uzantılarıyla iş birliği yapanlara karşı Tayyip Erdoğan’a oy verdik ama, yerel seçimde bizden oy beklemesin.

Bu arada, önce saraya gidip Tayyip Erdoğan’dan emekliler için seyyayen artı 8.750 lira daha zam yapılmasını isteyen, ardından da ilerleyen yaşına rağmen meclise koşturup yasaya ek zammı koydurmaya çalışan Ülkücü hareketin yüz akı lideri MHP genel başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye geçim sıkıntısı çeken emekliler olarak teşekkür etmeyi bir borç sayıyorum.

Devlet Bahçeli seni yalnız bırakmayacağız, her seçim hızla eriyen AKP’nin yerine umarım gelecek seçim senin MHP iktidar olur.

 

İbrahim Tamer

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.