Üsküdar Vatan Partisi Belediye Başkan Adayı Nuray Kaya Solmaz

Üsküdar Vatan Partisi Belediye Başkan Adayı Nuray Kaya Solmaz
Yayınlama: 11.02.2024
189
A+
A-

Farklı bir soluk, değişik bir sima, sıra dışı bir kimlik

Vatan Partisi’nin Üsküdar Belediye Başkan Adayı Nuray Kaya Solmaz hanım efendi 1991 Bulgaristan doğumlu, anne babası Bulgaristan Türkü. En baştan söyleyelim Bulgaristan Türkleri çok çalışkandır

1991 yılında Bulgaristan’ın Omurtag kentinde dünyaya geldi. 1992 yılında ailesi ile birlikte Türkiye’ye göç etti. İşçi ve göçmen bir ailenin çocuğu olarak vatansever, milliyetçi, çalışkan ve dürüst bir insan olma gayreti ile yetiştirildi. İlk okul ve orta okulu Silivri’de okudu. Liseyi Tekirdağ Çerkezköy Hacı Fahri Zümbül Anadolu Lisesinde tamamladı. Pamukkale Üniversitesi İngilizce İşletme lisans eğitimini, Anadolu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Lisans eğitimini, İstanbul Üniversitesi İktisat Politikası Yüksel Lisans eğitimini, Tsinghua Üniversitesi Kamu Yönetimi Yüksek Lisans eğitimlerini bitirdi. 2018 yılında Şangay Uluslararası Araştırmalar Üniversitesi’nin Kuşak Yol Projesi Kapsamındaki yaz okulu programına katıldı. Yüksek lisans çalışmalarında Asya araştırmalarına yöneldi. ” Avrasya Birliği Projesi ve Türkiye İçin Alternatif bir Entegrasyon Olabilirliği” ve ” Türkiye ve Çin’in Yolsuzluk ile Mücadele Politikalarının Karşılaştırılması” konulu iki tez çalışması bulunmaktadır. Özel ilgi alanı olan yüzme, dövüş sanatları, kung Fu gibi sporlara devam etmekte ve halen İstanbul Üniversitesi Egzersiz ve Spor Bilimleri Lisans eğitimini sürdürmektedir. İyi derecede İngilizce ve başlangıç seviyesinde Çince bilmektedir.

Solmaz, siyasal çalışmalarına 2010 yılında Pamukkale Üniversitesi’nde faaliyet gösteren Atatürkçü Düşünce Kulübü yöneticiliği ile başladı. Ardından aynı yıl Türkiye Gençlik Birliği(TGB) ve Vatan Partisi’ne üye oldu. Türkiye Gençlik Birliği (TGB)’nde Genel Sayman Yardımcılığı, İstanbul İl Saymanlığı, İstanbul İl Sekreterliği gibi görevleri yürüttükten sonra 2018’de Vatan Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı ve İl Saymanı oldu. 2018 ve 2023 Genel Seçimlerinde İstanbul Milletvekili Adayı oldu. 2022 yılında Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu (MKK) üyeliğine seçildi. Ulusal ve uluslararası onlarca sempozyum, toplantı ve organizasyonun yönetiminde yer aldı. Aydınlık Gazetesi ve Teori Dergisi gibi yayınlarda ekonomi politikaları üzerine yazıları bulunmaktadır. 2015 yılından beri Üsküdar Valide-i Atik Mahallesi’nde yaşamaktadır. Diş hekimi olan bir kız kardeşi vardır. Evlidir.

Nuray hanımın seçim bildirisi ise şöyle:

Değerli Üsküdarlı komşularım,
Bugün gerek iktidar gerekse muhalefet partileri, belediyeleri halka hizmet için değil, rantları özel çıkarcılara paylaştırmak için yönetiyor. Cumhuriyetimizin kamu hizmeti anlayışı yıkıma uğratılmış ve belediye hizmetleri şirketlere teslim edilmiştir. Kamu hizmetini ve kamu malını özelleştirdiler. Belediyelerin çevresini komisyoncular sardı. Halka hizmet için kullanılması gereken kaynaklar, yerli ve yabancı şirketlere, ihale mafyalarına, kayınçoya, bacanağa dağıtılıyor.
Türkiye’mizi ve yerel yönetimlerimizi halka bağlı, liyakatli, işini bilen, dürüst, çalışkan ve erdemli görevlilerle yönetmek için milletimizden yetki istiyoruz. Hükümetten başlayarak Yerel Yönetimlere kadar uzanan gösteriş, israf, lüks ve ihtişama son vermek için yetki istiyoruz.
Vatan Partisi’nin yöneteceği belediye, üreticilerin yönetiminde, denetiminde ve hizmetindedir. Kentlerimizi üretime ve kamu hizmetine göre planlayacak ve düzenleyeceğiz. Kaynaklar rantlara değil, işsize iş sağlayan üretim ve hizmet projelerine ayrılacaktır. Yeni iş alanları yaratan girişimci desteklenecektir.
Vatan Partisi, yedi ateşten geçmiş, cesur ve dinamik kadrolarıyla zorlukları yenmede Üreticilerin Millî Hükümetine önderlik edecek yetenektedir. Vatan Partisi, bağımsız ve güvenli Türkiye’nin kuruluşunda, herkesin iş sahibi olmasında ve üretimde anahtar partidir. Çözüm, ellerimizdedir! Karar, sizdedir!

Depreme karşı hazırlığını yapmış Üsküdar için,
Kentsel dönüşümü kamucu bir anlayışla düzenleyen Üsküdar için,
Kadınların baş tacı olduğu Üsküdar için,
Ulaşım ve otopark sorunu olmayan bir Üsküdar için,
Mahalleler arası dengeli kalkınmış Üsküdar için,
Sanatla ve sporla gelişen bir Üsküdar için,
Uyuşturucunun giremediği bir Üsküdar için,
Denizi ile mutlu, sahilleri ile güvenli ve temiz Üsküdar için,
Tarihine sahip çıkan ve koruyan Üsküdar için,
Hayat pahalılığına karşı vatandaşını kollayan Üsküdar için,
Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıran Üsküdar için,
Hayvanları ile mutlu bir Üsküdar için,
Yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarının elini tutan Üsküdar için,
Tüketen değil üreten bir Üsküdar için,
Yozlaşmadan arınmış, millî kültürle donanmış erdemli Üsküdar için,
Güzellikleri ile göz kamaştıran, gezilen, görülen Üsküdar için
Kaldırımlarında yürünebilir Üsküdar için,
Belediye hizmetine ulaşılabilen Üsküdar için,
Torpilsiz, rüşvetsiz, ahlaklı Üsküdar için,
Yeşilin korunduğu bir Üsküdar için

Evet, Vatan Partisi Adayı Nuray hanım bunları söylüyor.

 

BİZCE

Karar sizin, bizim görevimiz sesini medyanın genelinde duyuramayan partilerin adaylarına söz hakkı vermek.

Bir de şu hususu belirtmekte fayda var bence:

Merak ediyorum neden bir sürü müteahhit inşaat mühendisi belediye başkanı, belediye meclis üyesi, milletvekili var?

Sorunları çözmek için bu meslek grubundan olma mecburiyeti mi var? Şayet öyleyse bu güne kadar neden sorunlar çözülmek yerine daha çok arttı?

Alışılagelmiş, bir çok belediyeleri olan partiler yerine küçük ama kendilerini halka göstermek, hizmetleriyle farklılık oluşturup partilerine genel seçimlerde oy kazandırmak amacında olanları seçip hem daha iyi hizmet alma hem de onları da görme fırsatı yakalayabiliriz. Üstelik Bulgaristan Türkleri çok çalışkandır.

Ne dersiniz?

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.