Taraf Olmayan Bertaraf Olur!

Yayınlama: 26.05.2023
57
A+
A-

Taraf Olmayan Bertaraf Olur!

Çamlıca Vadisi Haber Sitesi olarak sarih bir şekilde taraf olduğumuzu sanırım yayınlarımızdan fark etmişsinizdir.
Biz taraflı yayın yapıyoruz. Haktan, adaletten, mazlumdan, ahlaki değerlerden, İmandan, Vatandan, vatan severlerden yana taraflı neşriyat yapıyoruz.

Tarihin en eski köklü kavimlerinden olan Türklerin binlerce yıl adaleti ön planda tutup süper güç olduğu gerçeğini son yüz yılda tersine çevirip ezilen, katledilen, sürgünlere sürülen, itilip kakılan bir millet haline dönüştürülme girişimlerine baş kaldırıyoruz, isyan ediyoruz!

Son yüz yılda Türk kavminin Çin, Rus, abd ve avrupanın emperyalist devletleri tarafından işgale, tecride, şartlı özgürlüklere mahkum bırakıldığı açık bir gerçek.
Ve, bunun altında yatan en büyük neden de geçmişte Türklerin boyundurluğuna girmiş olmaları, yüz yıllarca süren Türk hakimiyeti.

Aynı vakitte Türklerin İslam alemine önderlik etmiş olması ve dini, ırkı farklı mazlum ezilen, sömürülen halkların koruyuculuğunu yapmasıdır.

 

Sömürgecilerin Türk ve İslam Dünyası üzerinde hakimiyet kurduğu yüz yılın sonuna yaklaşıyoruz sanırım.
Devirleri bitiyor, hem ahlaki, hem manevi çöküşlerine şimdi de ekonomik ve askeri çöküşleri de eklenecek inşaallah.
Biz ise, kimsenin tahayyül bile edemediği bir süratle hemen her teknolojik alanda güçleniyoruz. Petrol ve enerji sorunumuzu çözmemizi sağlayacak güzel haberler açıklıyor Tayyip Erdoğan yönetimindeki devletimiz. İnşaallah ekonomik güçsüzlüğümüzü de yeneceğiz.

 

Akılsızların anlamadığı mesele, bir devletin tam bağımsız olabilmesi ve bunu muhafaza edebilmesi için ekonomi sadece gerekli unsurlardan biridir. Tek başına ekonomik refah bağımsız olmak için yeterli değildir; örnek petrol zengini körfez ülkelerinin durumu.

Caydırıcı Silah gücünüz olmazsa topraklarınıza da el koyarlar, paralarınızı da alırlar. Örnek, amerikan bankalarındaki bir çok körfez ülkesinin ve prenslerinin paralarına el koydukları gibi.
Örnek, parasını ödediğimiz F35’leri vermemeleri ve paramızı da iade etmedikleri gibi.

Lakin, özellikle 15 Temmuz 2016 abd darbe girişimini bozguna uğrattıktan sonra silah ve savunma sanayii’ndeki müthiş ilerlememiz… Süper güçlerde dahi olmayan silahları bile üretmemiz, bu alanda da yakın vakitte adımızın çin, abd, rusya arasına 4. süper güç ülke olarak yazılacağının emarelerini veriyor.

AHLAK

Gerçek süper güç olmak; hem güçlü, hem adil, hem merhametli, hem ilim irfan sahibi ahlaklı, maneviyatlı bir toplum oluşturmayla başarılır. Biz Türkler geçmişte böyle idik.
AHLAK: Ahlaki değerleri yitirmiş bir kişiden ne vatana fayda olur, ne topluma, ne de ailesine.
Ahlaksız yayınlar, ahlaksızların “maganda, zampara” vari sözlerle, adeta teşvik edildiği cümlelerle ekranlarda anılması, ahlaksızlık yapanlara ya hiç ya da az ceza verilmesi, hırsızlığın, haksız kazancın, ahlaksızlığın büyümesine neden oluyor.
Devletin ahlaksızlıkla mücadele etmesi öncelikle gündemi olmalıdır.
Biz de Çamlıca Vadisi olarak ahlaksızlarla mücadele edeceğiz.

GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA / ADALETSİZLİK:

Trabzonlu padişahımız Kanuni bir gün Trabzonlu ağabeyi Şeyh Yahya Efendi’ye vezirini gönderir ve sordurur “Devletimin hali ne ola ağabey?”. Cevap kısacık “Neme lağzım” (bana ne).
Kanuni bu cevabı duyunca hiddetlenir ve soluğu Yahya Efendi’nin yanında alır “Ben sana devletimin hali ne olacak diye sordum; sen ise neme lağzım, dedin. Böyle olur mu? der.
Beşiktaş’ta kabri bulunan Şeyh Yahya Efendi her yüz yıl için geçerli şu cevabı verir:
“Ne zaman ki bir devlette devleti yönetenler hata yapar ve onu uyarmakla mükellef olan kişiler (bana ne, neme lağzım) der ve hatanın devam etmesine mani olacak beyanatta bulunmazsa, işte o zaman devletinin sonu gelmiş demektir” der.

 

Kıssadan hisse, usulünce erkanınca devleti yönetmekle mükellef olan kişileri hatalarında uyarmak, ikaz etmek görevimizdir.
Bu ikazlar hakaret, ithaf içermemelidir ki, karşınızdaki kişi tarafından dikkate alınsın.
Eskiden olduğu gibi yeni yayın döneminde de Çamlıca Vadisi bu inceliğe dikkat ederek, devleti yönetenleri hata yaptıklarında uyaracaktır.

 

VATAN / İMAN / DİN

Vatan, İman, din asla taviz vermeyeceğimiz bir başka yönümüz olacaktır.
Vatan’ın kelime karşılığı ANA’dır. Anasına ihanet eden velet, cami duvarına işeyen köpek misali affedilemez, yaptıkları mağzur gösterilemez. Hiç bir mazeret makul sebep sayılamaz.
İhanetin bedeli de devlet tarafından EN AĞIR şekilde ödetilmelidir. Yürürlükteki kanunların bu ihaneti önlemekte etkisiz kaldığı açıktır ve acilen yeni dönemde caydırıcı kanunlar çıkarılmalıdır.
Özellikle 15 Temmuz 2016 milad olmuştur.
AK Parti – MHP iktidar ile muhalefetin nasıl uyum içinde VATANın selameti için çalışılması gerektiğini göstermiştir.
BBP, DSP ve Yeniden Refah Partisi’nin ittifaka katılımları hem iktidara güç vermiştir; hem de yanlışların daha hızlı düzeltilmesine vesile olmaya şimdiden başlamıştır.
Sinan Oğan’ın ve Vatan Partisi’nin de Tayyip Erdoğan’ı desteklemesi ve dışarıdan yapıcı öneriler sunacak olması müspet bir gelişme olmuştur.
Cumhur İttifakı’nın 15 Temmuz 2016’dan bu tarafa yaptıkları yapacaklarının habercisidir!

Sözün özü:
Çamlıca Vadisi Haber imanlı, inançlı, vatanseverlerin sesi olacaktır Rabbimin izniyle.

İbrahim Tamer (Ülkücü gazeteci yazar)

Kaynak: çamlıca vadisi

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. hayati kasap dedi ki:

    Harika bir yorum tebrik ederim.