Soykırım Yapan Fransa’da, Türkiye’yi Kötüledi

Soykırım Yapan Fransa’da, Türkiye’yi Kötüledi
Yayınlama: 30.05.2023
7
A+
A-

Merve Dizdar, Cannes Film Festivali’nde ülkesini şikayet etti. Ödülünü almak için sahneye çıkan Dizdar, yaptığı konuşmada Türkiye’yi karaladı. Cannes’da ülkesini kötüleyen Merve Dizdar’a tepki yağdı.

DİZDAR’DAN TÜRKİYE’Yİ KARALAYAN İFADELER

Dizdar, ödül töreninde yaptığı konuşmada Türkiye’yi karalayan ifadeler sarf etti.

Merve Dizdar şu ifadeleri kullandı: “Filmde canlandırdığım Nuray karakteri, inandığı şeyler ve varoluşu için mücadele veren ve bu uğurda bedeller ödemek zorunda bırakılmış bir kadın. Onu tanımak ve anlamak için uzun uzun çalışmak isterdim.

Ama ne yazık ki yaşadığım coğrafyada bir kadın olmak, Nuray’ın ve Nuray’ların duygusunu doğduğum günden beri ezbere bilmemi gerektiriyor. Bu ödülü; kendisine layık görülenlere boyun eğmeyip eyleme geçen, bu uğurda her şeyi göze alan ve ne olursa olsun umut etmekten vazgeçmeyen tüm kız kardeşlerim ve Türkiye’de hak ettiği güzel günleri yaşamayı bekleyen tüm mücadeleci ruhlara armağan ediyorum.”

 

TEPKİ YAĞIYOR

Merve Dizdar’ın yaptığı konuşmada Türkiye’yi karalaması, büyük öfkeye neden oldu.

SİNAN AKÇIL

“Ülkemizi yurt dışında herhangi bir organizasyonda kötü durumda göstermemeliyiz. Ülkemizin gücüne inanıyorum. Bu bir savaş değil seçim. Bu vatan hepimizin.”

BENNU0634

‘Biri çıkıp yıllarca Afrika ülkelerini sömürüp, kadın ve çocukları katleden Fransa’ya ülkemizi şikayet etmiş!”

EMRE CEMİL AYVALI

“Batı’nın ezik kölelerinden biri daha. Eline tutuşturulan kağıdı titreyerek okuyacak, kendi ülkesini kölesi olduğu zihniyete peşkeş çekecek kadar kompleksli…”

AHMET AYDOĞAN

“Konuşmayı yaptığın ülkeye bak, vaktinde insanları hayvanat bahçesinde sergiliyordu o ülke!”

ERSİN ÇELİK

‘Kadınların yaşamları üzerinden Türkiye’yi ‘coğrafya’ diyerek aşağıladığın Fransa’da, 2022’de kadın cinayetleri yüzünden 129 çocuk öksüz kaldı! Coğrafya’nın eziği!”

akit tv

Kaynak: akit haber

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.