28 Şubatçılara Eradoğan’dan Kıyak!..

Yayınlama: 17.05.2024
72
A+
A-

28 Şubat’ta Müslümanlara kan kusturan Çevik Bir, Çetin Doğan gibi darbeciler, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından affedildi.

Neymiş? Yaşlanmışlarmış…

Madımak olayına doğrudan karıştığı yargı tarafından kesin delillerle ortaya konulamadığı halde “Anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüs” suçlamasıyla 30 yıldır hapiste çürüyen yaşlı mazlumlara neden af yok?

Vatansever Başbakan Necmeddin Erbakan’a ve dindar Müslümanlara zulmedenlerin, bu zulme alet ve destek olanların affedilip affedilmemesi mağdur taraflarca karar verilmesi gerekmez mi (vicdanen)?

 

Tayyip beyin 28 şubatçıları affetmesi kararının AKP tabanında da ciddi rahatsızlık çıkaracağını, hanesine eksi olarak yazılacağını sanıyoruz.

CHP’nin Özgür Özel ile birlikte başlattığı dindar Müslümanlara ve İslam’a sıcak politika ve söylemlerinin sürmesi halinde kararsızlar ve orta yaş altı seçmenler AKP’den CHP’ye kayacağını tahmin ediyorum.

Emekli maaşlarıyla dalga geçmenin bedelini seçimde feci bir mağlubiyetle ödeyen Tayip Erdoğan ve partisi AKP gaf üstüne gaf yapmaya devam ediyor, bunu anlamak mümkün değil.. Şaşkınlık içinde hatalar zincirini seyrediyoruz.

 

Biraz vakitsiz ama seçim öncesi tahmini tutan biri olarak şimdiden genel seçim için bir tahmin yapayım:

Şayet CHP İslam ve dindarlarla şu an takındığı tavrını devam ettirir ve bu kesim ile barışırsa; Belediyelerdeki haksız atama, yolsuzlukların üzerine bugün olduğu gibi seçime kadar da giderse; veeee pkk’nın siyasi uzantısıyla gizli-açık ittifak kurmazsa yapılacak genel seçimde daha büyük bir oy patlamasıyla iktidarı ele geçirebilir.

Söz uçar, yazı kalır. Buraya yazdım şimdiden tahminimi. Başını kuma saklayan AKP yandaşı yazarlar dün olduğu gibi bugün de beni eleştirsin, önemi yok. Lakin, AKP iktidarında elde ettiğimiz dış politik başarılar ve milli silah hamleleri zarar görür kaybedilirse seçim, diye düşünüyorum.

Biz çoğunluk olarak, İslami hassasiyetlerinden ve BEKA sorunu nedeniyle genel seçimde Tayyip Erdoğan’ı destekledik.

28 ŞUBATÇILARA HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ!..

İbrahim Tamer 17.5.2024

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.