YENİDEN REFAH PARTİSİ Neden Katıldı?

YENİDEN REFAH PARTİSİ Neden Katıldı?
Yayınlama: 19.05.2023
13
A+
A-

Cumhur İttifakı’na katılarak hem kendisi kazanan hem de ittifakı daha da güçlendiren, seçimin iki galibinden biri olan Fatih Erbakan’ın Yeniden Refah Partisi hangi gerekçelerle bu ittifaka girdi?

Ülkücü bir yazar olarak ben İbrahim Tamer, aşağıda sıralayacağımız Erbakan’ın bütün maddelerine canı gönülden iştirak ettiğimi, onayladığımı söylemek isterim.

Buyurun şimdi Yeniden Refah’ın İttifaka katılma gerekçelerini kendi ağızlarından basın bildirilerinden okuyalım:

NEDEN CUMHUR İTTİFAKI’NA KATILDIK?
• Biz ilke ve prensiplerimizin kabul edilmesi sebebiyle Cumhur İttifakı’na katıldık.
• İttifakımız tam anlamıyla bir ilkeler ittifakıdır.
• Millî Görüş Hareketi olarak 50 yıllık siyasi tarihimizde “Hayra Motor, Şerre Fren” olmak adına milletimize iktidarda da muhalefette de hizmet etmiş bir hareketiz.
Bu nedenle “MİLLİ GÖRÜŞ MECLİS’E” sloganıyla çıktığımız bu yolda hedefimiz mecliste en güçlü şekilde doğruları haykırmak ve yanlışlara engel olmaktır.
• 50 yıllık Millî Görüş tarihimizdeki temel söylemlerimizi bu MUTABAKAT metnimize net bir şekilde işledik.
• Bugün daha seçime girmeden kendi içinde sürekli kaos yaşayan ve milletimizin değerleriyle bir türlü barışmayı beceremeyen CHP zihniyeti ve onun oluşturduğu ayakları kırık ve altında üstünde kimin olduğu belli olmayan bir Masa’ya bakarak şunu açık ve net söylüyoruz ki; biz milletimize “Ülkeyi CHP zihniyetine teslim ettiniz” dedirtmeyeceğiz.
• Biz, her şeyden önce devletimizin birliği ve bütünlüğünü savunan, ülke çıkarlarımızı her şeyin üzerinde gören bir siyasi hareketiz. Bu duruşun bir gereği olarak şu an Cumhur İttifakı’ndayız! Devletin istiklal ve istikbalini tartışma unsuru yapan birtakım mihrakların paydaş olduğu 7’li Masa (7’li MAŞA), seçimi kazanırsa Milli Güvenlik zafiyeti doğacaktır. Buna müsaade etmemiz mümkün mü? Bizim bu topraklara borcumuz var. Bizim milletimize sözümüz var. İşte Milli duruşumuz budur.
• Biz ittifaka herhangi bir yanlışa ortak olmak için girmedik; biz yanlışları el birliğiyle düzeltmek, doğruyu ve Hakk’ı hep birlikte hâkim kılmak niyetiyle Cumhur İttifakı’na katıldık.
• Yeniden Refah Partisi olarak, Millî Görüşçüler olarak, dün yanlış dediğimize bugün de yanlış demeye devam ediyoruz. Yanlış gördüklerimizi Meclis’te çok daha etkili bir şekilde dile getireceğiz ve bu yanlışların düzeltilmesine vesile olacağız
• Eksikleri tamamlamak, yanlışları düzeltmek, doğruları hâkim kılmak için temel prensiplerimizi AK Parti ile karşılıklı olarak imzaladığımız bir MUTABAKAT haline dönüştürdük.

7’Lİ KAOS VE KARANLIK İTTİFAKI’NIN İKTİDARINA VESİLE OLAMAZDIK.

• Biz Milletvekilliği, Bakanlık, Cumhurbaşkanı Yardımcılığı için değil, milletimizin ve ülkemizin selameti için Cumhur İttifakı’na katıldık.
• Ülkemizin geleceğini düşünmek bizim birinci vazifemizdir. 7’li bir kaosa ülkemizi mahkûm etmemek açısından ortaya konulmuş milli ve stratejik bir eylemin içerisindeyiz.

“4-6 yaş arasında okul öncesi dönemde çocuklara Kur’an öğretmeye kalkmak Taliban zihniyetidir, çağdışılıktır” diyen,
“Namus kavramının kökünü kazıyacağız” ifadesini barındıran İstanbul Sözleşmesi için adeta “Bizim için kutsaldır” diyen ve “mutlaka geri getireceğiz” diyen,
“Eş cinsel evlilikler doğaldır ve herkes bu konuda özgürdür, ancak toplumumuz henüz buna hazır değil” cevabını veren,
“LGBT aile yapımıza zarar vermez, gayet normal bir şeydir, herkes kendi tercihini yapmakta özgürdür” diyen,
Başörtüsüne anayasal güvence getirilmesine ‘Laikliğe aykırı’ olduğu gerekçesiyle karşı çıkan,
“Ayasofya yeniden müze olmalı” diyen,
“İstanbul’da zulüm 1453’te başladı” diyen,
“İşbaşına gelince İHA-SİHA’ya dokunacağız” diyen
“Zorunlu din dersinin müfredattan tamamen kaldırılması, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ‘İnanç İşleri Başkanlığı’ haline getirilmesi, TSK’nın tüm terör operasyonlarının durdurulması” talepleriyle siyaset yapan ve bölücü terör örgütünün siyasal uzantısı ve aslında masadaki 7. paydaş olan mihrakların taleplerine yeşil ışık yakan
7’Lİ KAOS VE KARANLIK İTTİFAKI’NIN İKTİDARINA VESİLE OLAMAZDIK.

Kaynak: çamlıca vadisi

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.