Vizeyi Neden Kaldırmaya Uğraşıyoruz?

Vizeyi Neden Kaldırmaya Uğraşıyoruz?
Yayınlama: 09.06.2023
44
A+
A-

Son zamanda ısrarla vize konusu gündeme geliyor.

Avrupa’nın Türkiye’ye uyguladığı vize ile Türklerin Avrupaya girişini kısıtlama uygulamasını devlet yetkililerimiz kaldırmaya uğraşıyorlar.

Vize kalksa ne olacak?

Zengin aileler ve çocukları istedikleri zaman Avrupaya turist olarak gidip para harcayabilecekler.

Hatta bunlara özenen orta halli çocukları da Avrupaya gidelim, medeniyet görelim, ufkumuz açılsın, lisan öğrenelim vs. gibi gerekçelerle soluğu avrupanın sokaklarında alacaklar.

Turist gelsin para kazanalım diye yırtınıp duran, hatta bu konuda pandemide bile yasak koymadan kapılarımızı avrupalı turistlere açan devlet erkanı bu duruma ne diyor bilmiyoruz lakin, Çamlıca Vadisi olarak vizenin kaldırılmasının ülkenin öncelikli gündemi olarak gösterilmesine karşıyız.

Sanayici, tüccar zaten ticari vize ile rahatça gidip işini görebiliyor.

Avrupayı görmeye, gezmeye gitme sevdalıları da gül gibi ülkemizin gitmedikleri yerlerine gitsinler. Mesela, Adıyaman’a gitsinler. Depremzede oldukları halde yiyeceklerini sizinle paylaşmaya çalışan, sizi misafir etmekten mutlu olan İNSANları görsünler. İNSANlık dersi alsınlar.

Kaynak: çamlıca vadisi

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.