ŞİMDİ NE OLACAK ???

Yayınlama: 21.05.2023
23
A+
A-

Seçim bitti Milletvekili dağılımı da yapıldı, kim ne kazandı, kim ne kaybetti belli oldu olmasına da bu kazanımlarla söylediklerini, vaatlerini yerine getirebilecekler mi yoksa tüm verdikleri sözleri paketleyip başka baharlara mı saklayacaklar, çünkü yapacaklarını bu kazanımların karşılanması mümkün değil.

Şöyle bir sıralarsak,

Cumhurbaşkanlığı 2. tura kaldı bunu irdelemeye gerek yok zira revansa kalmış maç misali bunu geçelim,

AK Parti 322 milletvekili ile Meclis çoğunluğunu aldı ama bu çok iyi bir çoğunluk olmamakla beraber (Çünkü Anayasa Değişikliği yapamayacak) üstünlüğü yakalamış ve bu güne kadar olduğu gibi bu günden sonrada ayrısı gayrısı olmayacağı için de vekil sayısında bir değişme/bölünme olmayacaktır. Bu yüzdende biraz rahat.

CHP ise 212 Milletvekili kazandı, peki bu vekil sayısı vermiş olduğu sözleri yerine getirmesine yetecek mi HAYIR, neden Hayır çünkü 400 milletvekilini aşacak ve Anayasa değişikliği yaparak GÜÇLENDIRILMİŞ parlamento sistemine geri dönecekti, şimdi yapabilir mi bu vekil sayısı ile maalesef. Peki bundan sonra için bir vaad verecek veya yerine getirecek gücü kendinde bulabilecek mi, ZOR, neden zor zira Yeşil Sol Parti (HDP) nın artık CHP’ye bir ihtiyacı kalmadı vekillerini seçtirdi gurubunu kurdu bunun yanında CHP nin kendilerine Özerklik verecek gücüde kalmadı, o zaman yanlarında durmanın bir anlamıda kalmamış oldu, Kemal KILIÇTAROĞLU Cumhurbaşkanı olsa ne olur olmazsa ne olur kendileri için.

Meral Akşener’e gelince, zaten baştan beri kazanamayacak aday istemiyoruz diyordu Peki 2. turda kazanabilir mi kendisi de BAŞBAKAN olabilir mi MAALESEF o zaman Ü. Özdağ’ın veya S. Oğan’ın katılmasında bir sakınca var mı tabi ki YOK, kendisi masada olsa da olur olmasa da, yamalı bohçaya dönen masada ha bir eksik ha bir fazla, hal böyle iken yapılacak 2. tur seçimin kendisine bir faydası da yok.

Zaten Ali Babacan’ın masa ile işi bittiği için Cumhur İttifakına göz kırpmaya başladı bile.

Ama Kemal bey de eline tutuşturulmuş bir kağıdı çıkıp okuyor, elini masaya vuruyorsa bu hareketi, her kim için yapıyorsa yanlış yapıyor, bu tavrını Kandildekiler için yapması ve ==Siz kim oluyorsunuz da benim için oy istiyorsunuz bu yetkiyi kimden aldınız oturun oturduğunuz yerde haddinizi bilin HADSİZLER.==demesi lazım gelmez miydi. Yoksa ben Vallahide Billahi de PKK ile anlaşmadım masaya oturmadım, kimse beni oturtamaz demekle kimseyi ikna edemez.

YİNE DE BEKLEYİP GÖRMEK LAZIM,
Mevla’m neyler neylerse güzel eyler…..20-05-2023

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.