isveç REZALETİ İtibarımızı Sarstı

Yayınlama: 11.07.2023
101
A+
A-

nato toplantısında Tayyip Erdoğan isveç’in nato’ya alınmasını onayladığını ve TBMM’de de kabulü için çalışacağını söylemiş.

Düne kadar isveç’in nato’ya girmesini kabul etmeyeceğimizi ifade eden bir dünya söz söyleyen Erdoğan, saatler içinde ne değişti ki bunları söylemiş?

Ortada AB’ye alınma şartının kabul edildiği yok… Türk ve İslam düşmanlarının gösteri ve Kur’an yakma faaliyetlerinin engellendiği yok… F-35’lerin verildiği yok… F-16’ların modernizasyonlarının onaylanması yok… pyd/pkk’ya destek vermeyi mi kestiler? kürdistan devleti kurdurmaktan mı vaz geçtiler? Yokkkk….

NE VAR?

Hangi şartımızı kabul ettiler ki bir anda bütün söylediklerimizi yuttuk, kabul ettik isveç’i?

Neyin karşılığında buna razı olduk?

 

Elle tutulur hiç bir emare yokken bu geri adımın sebebini öğrenmek istiyoruz!

Ya iktidar medyasının sözcülerinin bizce “HEZİMET” olan bu hadise karşısındaki, büyük başarı elde etmişmişiz gibi konuşmalarına, yazmalarına ne demeli?

Ayıptır, ayıp!..

Erdoğan’ın her yaptığını marifet, başarı addeden yandaş medya sözcüleri hayretler içinde bırakıyor beni.

 

TÜRKİYE’NİN İTİBARI ZEDELENMİŞTİR!

Dün soltenberg tarafından isveç’in nato’ya alınması Türkiye tarafından da onaylandı sözü Dünya nezdinde itibarımızı düşürmüştür.

Son dönemde Türkiye’nin yükselen dış itibarını zedelemiştir.

Sadece 2 açıdan ele alalım meseleyi:

1- Rusya ile ilişkilerimiz onay hadisesiyle olumsuz etkilenecektir.

Batıdan deniz çıkış yolları daha da sıkıntıya düşecek ve burnunun dibine nato birlikleri ve silahları yığılacak Rusya kendisini Türkiye tarafından ihanete uğramış gibi hissedecektir.

Rusya’nın Ukrayna’dan sonraki hedeflerinin Türki Cumhuriyetler olacağını düşünüyorum.

amerika ve nato ile bütün milli çıkarlarımız çatışıyor! Gizli bir savaş halindeyiz nato’nun ülkemiz ve bölgemiz üstündeki emelleriyle.

Rusya ile ise kısmi de olsa birçok milli meselede konuşup anlaşabiliyoruz.

2- İslam Dünyası gözünde de itibar kaybettik dün akşam itibariyle! Kutsal kitabımızı yakanlara müdahale etmeyen, o namussuzlara polis koruması desteği veren ve bunu “özgürlük” olarak niteleyen isveç’e bütün İslam alemi ateş püskürürken Erdoğan’ın bu kararı hem Türkiye’nin hem de Erdoğan’ın itibarını sarsmıştır.

 

Türkiye dün akşam kaybetmiştir. Zahiren ortada olan gerçek budur.

Erdoğan’ın böylesi mühim bir kararı tek başına aldığına inanmak istemiyorum. Tek bir kişinin devletin en üst mercii de olsa böylesi bir meselede kimseye danışmadan aklına estiği gibi imzalar atacağına ihtimal vermek istemiyorum.

Peki, kime danıştı? Kimler aldı bu kararı? Dış işleri, güvenlik, strateji uzmanları da var mıydı buna onay veren?

Ya MHP lideri Devlet Bahçeli’nin fikri alındı mı?

 

SÖZÜNÜ TUTACAK MI ERDOĞAN?

Aklıma geçmişte yaşadığımız bir komedi geldi.

15 Temmuz 2016 darbe girişimi sonrası sokaklarda toplanan bizler, Erdoğan kürsüde konuşurken “İDAM İSTERİZ” diye bağırdığımızda, Tayyip Erdoğan bize “o kolay, Meclis getirsin önüme imzalarım” demişti veeee AKP’nin tek başına sayısı yettiği halde, üstelik MHP’nin de destek verdiği halde bir türlü idam yasası gündeme getirilmemişti. Tayyip Erdoğan da bu hususta Meclis’ten yasanın geçmesi için kendi partisi üzerinde bile etkili olmamıştı.

Şimdi, isveç’in nato üyeliği konusunda Meclis’i ikna edici çaba sarf edeceğini söylemiş nato genel sekreterinin açıklamalarına göre.

Çaba sarf etmek sözüne takıldım. Türkiye’yi ilgilendiren darbeciler konusunda çaba sarf etmeyen Erdoğan, isveç için mi çaba sarf edecek?

 

AK Partili kardeşler hiç kusura bakmayın, olmadı, hiç yakışık almadı genel başkanınızın nato toplantısında düştüğü durum.

Lakin görüyorum ki, benim gibi Tayyip Erdoğan’ı destekleyen çok az aydın yazar eleştiriyor yapılan yanlışları veeee sürekli partiniz her seçim kan kaybetmeye devam ediyor. Sizlere nacizane tavsiyem, en azından sizi destekleyen benim gibi yazarların sözlerine itibar edip hatalarınızı görün ve hata olduğunu kabullenin.

 

İbrahim Tamer 10.7.2023

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 4 Yorum
 1. İlhami gümüş dedi ki:

  Karşılığında ne aldık bilmiyoruz.
  Bekleyip görücez yoksa büyük hezimet.
  Esip gürlemek te işe yaramıyor artık

 2. Eyüp Demir dedi ki:

  Arkadas pek o dediğin Çiftellli medyasını hiç sevmem ve takip etmem vatandaşa iyi hipnoz yapmışlar belliki olan biteni bile muhakemesini yapmaktan aciziz .Bu bizi dedin gibi nakavt etti. ALLAHIM BASİRET VE HİKMETLİ idareciler nasip etsin. Şahsen şoktayım ve çok üzgünüm.
  Seninde kalemine sağlık sıhhat dilerim.

 3. Abdullah Birisi dedi ki:

  Bazılarının abarttığı gibi ortada büyük bir başarı olduğunu zannetmiyorum. Ama “Al beşe sat beşe elbet bize de kalır bişe” hesabı, gizli-açık birşey almışızdır, Devlet aklı böyle gerektirmiştir. İnşaAllah değen bir şey için geri vites yapmışızdır. Türkiye’nin tutum değişikliğinin Rusya ile ilişkileri biraz limonileştireceği muhakkak..

 4. Mehmed Ergün Tumpçu dedi ki:

  Keşke bu yazdıklarınızı meydanlardaki boardlarda herkesin okumasını sağlayanilsek !!!
  Akepe’yi muhalefet değil şakşakcık yapan yandaş medya yıkacak
  KALEMİNE SAĞLIK….