Fettoş’a da AYM Başkanlığı mı Verecekler?

Fettoş’a da AYM Başkanlığı mı Verecekler?
Yayınlama: 24.05.2023
12
A+
A-

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “KHK’lıların tamamını görevlerine iade edeceğiz” sözlerine tepki göstermişti. Özdağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Fethullah Gülen’i de Anayasa Mahkemesi başkanı yapın” demişti.

Özdağ’ın başkanlık seçiminde Kılıçdaroğlu’nu desteklemesi sonrası akıllara ‘acaba Fethullah Gülen’de AYM başkanı mı oluyor? Özdağ terörist Gülen’e böyle bir söz mü verdi’ sorusunu getirdi.

İbrahim Tamer’in kimlerin ülkücü olduğuyla ilgili bugünkü köşe yazısı aklımıza geldi.

Gerek kılıçdaroğlu kemal’in, gerekse hdp ve masanın diğer bazı ortaklarının devletin güvenliğini tehlikeye sokacak vaat ve söylemleri Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kılıçdaroğlu kazandığı takdirde beka sorunu ile karşı karşıya kalacağını gösteriyor. Devleti korumakla yükümlü kurumların bu durumu önlemek için ne adım atacağı, hukuk sisteminin nasıl tavır koyacağı merakla bekleniyor.

Muhalif olmak her ne kadar özgürlük hakkı görülse de bunun sınırları bellidir. Devletin güvenliğini tehlikeye sokacak adımlar atmak özgürlük değil, vatana ihanettir. Yasalar öncelikle vatanın bütünlüğünü, devletin birliğini korumak için vardır.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.