Dini Cemaatte Siyasi Parti Baskısı Olur mu?

Yayınlama: 27.05.2023
32
A+
A-

Süleymancılar olarak tanınan cemaatin yönetimsel tavrının Tayyip Erdoğan ve AK Parti karşıtlığı olduğu ve dahi chp ile sıcak temasları çok öteden beri basında çıkmıştı ve cemaat yönetiminden bu söylentilere dair tekzip gelmemişti.

Hangi gaye ile böyle bir tutum içine girdiklerini bilemiyoruz lakin, bu cemaate bağlı bir çok Süleymancı kardeşimizin cemaat üst yönetimini takmadıklarını, chp’ye oy vermediklerini defaatlerle şahit olduk.

chp’nin geçmişte İslam’a, İslami değerlere ve dindarlara karşı sindirme ve baskı politikaları bilindiği halde, dini bir cemaatin üst yönetim kademesinden “chp’ye destek olma” talimatlarını kimin veya kimlerin verdiğini öğrenmek istiyoruz. Aynı vakitte, bilmek istediğimiz bir husus da hangi gerekçelerle, hangi amaçla böyle bir tavır sergiledikleridir.

Allah vatan topraklarımız üstünde bir daha chp zihniyetinin hakim olduğunu göstermesin, bizlere o acıları tekrar yaşatmasın.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.