“Akşener, İsrail ordusuna katılsın!”

“Akşener, İsrail ordusuna katılsın!”
Yayınlama: 26.10.2023
15
A+
A-

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, Hamas’ı terör örgütü ilan eden İP Genel Başkanı Meral Akşener’i “çakma milliyetçi” olarak niteledi, “Batı’ya uşaklık” yaptığını söyledi.

Akşener, “sivilleri, çocukları öldüren Netanyahu terörüyle müzik festivalinde gençleri tarayan Hamas terörü aynı şeydir.” dedi.

Bir iki saat sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, tam aksine “Hamas bir terör örgütü değil topraklarını ve vatandaşlarını koruma mücadelesi veren bir kurtuluş ve mücahitler grubudur” ifadelerini kullandı.

Siyasetteki Hamas tartışmasını “Akşener, İsrail ordusuna katılsın!” başlıklı yazısında kaleme alan Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu’nun gündeminde Akşener vardı.

Batı’ya “uşaklık” yapmakla suçladığı Akşener”i “çakma milliyetçi” olarak niteleyen Karahasanoğlu, Akşener’in İsveç’in NATO’ya katılım protokolüne de “evet” diyeceğini söyledi.

“İsrail ordusuna müracaat et”

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in bile “Hamas saldırılarının durduk yere ortaya çıkmadığının da bilincinde olmalıyız. Filistin halkı 56 yıldır boğucu bir işgale maruz kalıyor.” dediğini aktaran Karahasanoğlu, yazısına şöyle devam etti:

“Çakma milliyetçi Meral Akşener ise, HAMAS’a saldırıyor. HAMAS üzerinden MHP Genel Başkanı’na saldırıyor. Cumhurbaşkanımıza saldırıyor..

Bize de, “Avukatlığını yaptığın İsrail’in ordusuna müracaat et, Gazzelilere bir bomba da sen at, utanmıyorsan” demek düşüyor.

Siz itiraz ederseniz..

“Meral Akşener zaten, kullandığı cümlelerle, sarfettiği sözlerle Gazze’yi de, hastaneleri de bombalamış gibi oldu” derseniz.. “Ağzınıza sağlık” derim.

Başlığımı ağır bulan kardeşlerime de, Akşener’in, saygısız bir şekilde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye sarfettiği şu sözleri hatırlatırım:

“Şayet bu arkadaşlar Gazze’yi de, bir vatan toprağı olarak görüyorlarsa; ve vermiş oldukları 24 saatlik mühlet ile Netanyahu’yu durduramadıklarına göre o zaman buyursunlar görevlerinden istifa edip, Gazze’ye gitsinler!”

Ne demektir bu?

“Bizim iktidarımızda, Gazze’ye hiçbir şekilde yardım edilmeyecektir.. İsrail katliamına devam edebilir” demektir. Ha katliama onay vermişsiniz. Ha da, ordusunda asker olmuşsunuz!

akit tv

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.