abd-Avrupa Sömürür, Rusya Teknoloji Verir, Araplar Yatırım Yapar

abd-Avrupa Sömürür, Rusya Teknoloji Verir, Araplar Yatırım Yapar
Yayınlama: 05.09.2023
131
A+
A-

Harika bir haber geldi Araplardan.

amerika ve Avrupa’nın ham halde bedavaya alıp, işleyip, bize milyon dolarlarla sattığı BOR ve LİTYUM’umuza Araplar korkunç paralar yatırıp işleme tesisi kurmamızı sağlayacak.

Haberimize geçmeden önce, sık sık sizlere ifade ettiğimiz bir gerçeği vurgulamak istiyorum:

amerika ve Avrupa sömürgecidir; bedava denecek fiyata alırlar kaynaklarınızı. Hatta, bu doğal kaynaklarınızı almak için terör örgütleri oluştururlar, beslerler, sizi istikrarsız hale getirirler, canınızı, malınızı korumaktan aciz hale getirirler ve kendilerine boyun eğdirirler.

İçimizdeki uşakları sayesinde Rusya’yı, Arapları kötülerler, aramıza suni husumet tohumları ekerler.

Oysa, Araplarla oralarda 500 senelere varan hakimiyeti vardır Türklerin veeee Arapların çoğu da Türkleri dost ve kardeş olarak görür.

“Neden Araplar ülkemize yatırım yapıyor, neden Arap turistler geliyor, pis Araplar” derler Arap ve İslam düşmanı sözde Türk olduklarını söyleyen içimizdeki mikroplar.

 

Son dönemde Türk dış politikasındaki başarılı, istikrarlı yükseliş meyvelerini vermeye devam ediyor…

Ekonomide, dar gelirlilere ve emeklilere adeta zulüm eden ve bu hususta eleştirdiğimiz Tayip Erdoğan hükümeti; dış politika konusunda, enerji ve silah sanayiinde başarılarını arttırarak devam ediyor.

Rusya’nın teknolojik üstünlüğünü, Arap sermayesiyle birleştirmeyi başaran AKP iktidarının son başarısı da Dünya’daki BOR madeninin % 75’ine sahip ülkemizin geleceğin teknolojisi olan Bor-Lityum alanındaki atılımı oldu. Şimdi bu haberimize geçelim:

 

Suudi Arabistan ile Türkiye arasında yapılan ekonomi anlaşmasının büyük kısmı maden yatırımlarını içeriyor. Bor madeninden çıkacak lityuma yatırıma hazırlanan Suudi Arabistan’ın kısa vadede 10 milyar dolar harcayacağı madenlere, uzun vadede ise 50 milyar dolara varan yatırım yapılması planlanıyor. Elde edilen lityum ise yenilenebilir enerjinin depolanmasında kullanılacak.

Foto - Dünya rezervlerinin yüzde 75'i Türkiye'de! Her yerden çıkıyor... Araplar kapımızı çaldı, flaş hamle geliyor

Suudi Arabistan ‘Vizyon 2030’ stratejisi kapsamında yenilenebilir enerji yatırımlarına yöneldi. Özellikle güneş ve rüzgâr enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik yatırımlar yapan Suudi Arabistan, kaynakların depolanması noktasında da yeni adımlar atmaya hazırlanıyor.

Foto - Dünya rezervlerinin yüzde 75'i Türkiye'de! Her yerden çıkıyor... Araplar kapımızı çaldı, flaş hamle geliyor

Bu kapsamda güncel teknolojiyle depolama ancak lityum pillerle mümkün gözüküyor. Burada ise devreye Türkiye giriyor. Dünya bor rezervlerinin yüzde 75’ine sahip Türkiye’de bor yataklarında büyük ölçüde lityum da bulunuyor. Burada imzalanan iş birliği mutabakatı ile lityumun çıkarılması, rafineri edilmesi ve işlenir hale getirilmesi sağlanacak. Lityumun işlenir hale getirilmesinin ardından ise pil üretimi yapılacak.

 

Foto - Dünya rezervlerinin yüzde 75'i Türkiye'de! Her yerden çıkıyor... Araplar kapımızı çaldı, flaş hamle geliyor

İki ülkenin kazan kazan ile ciddi bir finansal ve teknolojik altyapı oluşturması da mümkün. Uzmanlara göre Suudi Arabistan’ın finansal gücüne karşılık en büyük eksikliği doğal kaynaklar ve nitelikli insan gücü. Yine bu kaynakları çıkartacak nitelikli insan gücü ve teknik bilgiye ve altyapıya da Türkiye sahip.

Foto - Dünya rezervlerinin yüzde 75'i Türkiye'de! Her yerden çıkıyor... Araplar kapımızı çaldı, flaş hamle geliyor

Suudi Arabistan ile olası enerji yatırımlarının başka yatırımların da kapısını aralaması bekleniyor. Avrupa’nın pil ihtiyacını Avrupa içerisinde tedarik etmesi, yetersiz enerji kaynakları sebebiyle mümkün değil. Türkiye hem kaynak açısından hem de jeopolitik konumu sebebiyle Avrupa için avantaja sahip.

Hatırlayacağınız üzere, enerji konusunda son dönemde Türkiye ciddi ve büyük adımlar atıyor.

Güneş enerjisi üretiminde Avrupa’nın en büyük arazi tesisini kuran Türkiye, Rusya ile birlikte Nükleer enerji tesisini de kuruyor.

Gabar’da kendisi petrolünü çıkartan Türkiye, Kara Deniz ve Ak Deniz’de doğalgaz ve kaya gazı üretimine de geçiyor.

Sanayinin ve ekonominin gelişmesinde en büyük sıkıntımız olan enerji sorununu bu sayede çözmeye çalışıyoruz.

Bu arada, memleketim olan Trabzon’da, ciddi bir Arap turist artışı var veee maalesef sütü bozuk bazı Trabzonlu esnaf Arap turistlere kötü muamele yapıyor, bile isteye kandırıyor.. Trabzon’da bu yüzden ceza kesilen bir sürü işletme var. Yetkililerden bu işletmeler hakkında sadece para cezası değil, kapatma cezası da uygulamasını istiyoruz.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.