Putin’in de, Rusya’nın da Karizması Çizildi: Akıllanmayacak mısın Putin?

Yayınlama: 25.06.2023
69
A+
A-

Wagner isyanı sonrası tükürdüklerini afiyetle yalayan Putin, “Önceliğimiz Ukrayna’daki harekât, Ukrayna’daki tüm planlarımızı gerçekleştireceğiz. “ dedi.

Koskoca Rusya ve onun güçlü imaj çizen devlet başkanı Putin, kendi doğurduğu minnacık bir terör örgütüne boyun eğdi.

“Asacağız, hesap soracağız bu hainlerden” derken 24 saat sonra “asilerin ve liderlerinin bu kalkışması yok sayılacak, kendileri hakkında bir işlem yapılmayacak” dedi.

Masum, mazlum Ukraynalıları hedef gözetmeksizin katleden rus ordusu için anlaşılan tek dert kadın çocuk katledip, başka bir devletin topraklarını işgal etmekmiş.

Dün “Putin Yanındayız” demiştik, bu gelişme karşısında bugün “Akıllanmayacak mısın Putin” diyoruz.

wagner terör örgütünü bir anda yok etmenin, Dünya’da ve özellikle Afrika’nın bazı ülkelerindeki wagner’in faaliyetlerinin darbe yiyeceği, rus askeri varlığını ve menfaatlerini yok edeceğini gören putin rusya’sı 25 bin serseri katili olan küçük bir örgüte teslim olmayı seçti.

Mutlaka ki wagner liderine bu yaptığının hesabını ödetmeye çalışırlar; lakin, önemli olan bir süper gücün liderinin 1 gün sonra sözlerinden geri adım atmasıdır.

 

15 Temmuz 2016 amerika güdümlü fetö’ye karşı sokaklara çıkan milyonlar yoktu rus şehirlerinde. Halkı bu örgüte karşı direnişe çağıran Tayyip Erdoğan gibi bir başkan da değilmiş rus devlet başkanı. Bunu gördük, anladık 24 saat içinde. Yazık. Çok yazık.

 

İbrahim Tamer

Kaynak: çamlıca vadisi

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.