Mavi Marmara Katliamı İHH Ve Fetöcüler

Mavi Marmara Katliamı İHH Ve Fetöcüler
Yayınlama: 03.06.2023
35
A+
A-

İHH öncülüğünde Filistin’e yardım götüren sivil toplum kuruluşlarının gemisine 12 sene önce bugün israil terör örgütü havadan ve denizden saldırı düzenledi. İçlerinde Milli Gazete’de senelerce beraber çalıştığım kardeşim Cevdet Kılıçlar’ın da olduğu 10 kişiyi öldüren 56 kişiyi de ağır yaralayan terörist israil’in piç ordusunu abd başta olmak üzere bir çok emperyalist avrupa devleti veeee içimizdeki fetöcü köpekler destekledi.

fetönün sözde yardım kuruluşu “kimse yok mu derneği” genel başkanı basın açıklamasında İHH’yı suçladı. fetönün yayın organları da Dünya mazlumlarının umudu İHH’ya ve Genel Başkanı Bülent Yıldırım kardeşime yönelik suçlayıcı yayınlar yaptılar.

Allah mazlumun intikamını alır. Bugün Bülent Yıldırım ve İHH onuruyla, şerefiyle hizmetlerine devam ederken, o fetöcü israil işbirlikçisi hainler ya ceza evindeler ya da yurt dışına kaçmış vaziyette kalan hayatlarını zillet içinde geçiriyorlar.

İbrahim Tamer

İHH Genel Başkanı Yıldırım: İHH, dünyaya 25 yıldır insani yardım taşıyor

 

Mavi Marmara Katliamı

İsrail, Şubat 2006’da yapılan Filistin seçimlerinin ardından, Gazze’ye siyasi ve ekonomik yaptırım uygulamaya başladı. 2007’den itibaren bu yaptırımları daha da artırdı. Gazze’yi havadan, karadan ve denizden ablukaya aldı. İnsan ve ticari mal giriş çıkışı sınırlandırdı. İsrail’in Aralık 2008 – Ocak 2009’da 22 gün boyunca sürdürdüğü Dökme Kurşun Operasyonu’yla da tüm yaşam kaynakları kurutulan Gazze’de tarım arazileri, okullar, iş yerleri ve evler yerle bir edildi. Halen Gazze’de 1,5 milyon Filistinli, bir açık hava hapishanesinde yaşam mücadelesi veriyor. Gazze halkının %72’si açlık sınırında yaşıyor, bunlardan %65’i çocuk. Çocukların %10’u fiziksel olarak gelişemiyor. Birleşmiş Milletler (BM) bu durumu katlanılamaz olarak tarif ediyor.

2010 Mayıs ayında 6 uluslararası sivil toplum örgütü (İHH İnsani Yardım Vakfı, Free Gaza Movement, European Campaign to End the Siege on Gaza, Ship to Gaza Greece, Ship to Gaza Sweden ve The International Committee to Lift the Siege on Gaza) toplanan bağışlarla temin edilen 6 bin tonluk insani yardımı Gazze’ye ulaştırmak için bir yardım filosu oluşturdu. Filo insani yardımla birlikte 750 aktivisti de taşıyordu. Almanya, Kuveyt, İsrail, İrlanda, İsveç, Yunanistan, Güney Kıbrıs, Fas, Yemen, Mısır ve Cezayir gibi 36 ülkeden gelen aktivistler arasında 15’den fazla milletvekili, 60’ın üzerinde uluslararası basın mensubu, sanatçılar ve Nobel Barış Ödüllü aktivistler de yer alıyordu.

Gazze’ye insani yardım götürmek amacıyla yola çıkan ve sadece yardım gönüllüleri ile insani yardım malzemesi taşıyan Mavi Marmara, Sfendoni, Challenger I, Eleftheri Mesogios, Gazze I ve Defne Y gemilerinden oluşan Gazze Özgürlük Filosu, 31.05.2010 günü İsrail askerlerinin hukuk dışı saldırı ve müdahalesiyle karşı karşıya kaldı. Bu saldırı esnasında ve devam eden süreçte 10 insani yardım gönüllüsü hayatını kaybetti, 56’sı ağır yaralandı. Filo katılımcıları hiç bir yasal dayanak olmaksızın hapsedildi, yaralılara kelepçe takıldı, bazı yaralılar günlerce hücrelerde alıkonuldu ve kendilerine işkence ve kötü muamelede bulunuldu. Filo katılımcılarının tamamı kötü muameleye maruz bırakıldı, hapsedildi, şahsi eşyalarına el konuldu ve gemilere çeşitli maddi zararlar verilerek birçok haksız uygulama yapıldı.

İHH çalışanlarının ve kıymetli dostum Bülent Yıldırım’a Rabbimden hayırlı hizmetlerinde kendilerine güç kuvvet vermesini diliyorum.

İbrahim Tamer

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.